تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴
جالب است ۰
رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ۱۵ نفر اول ۲۳ رشته المپیاد به شرط موافقت دانشگاه‌ها امکان تحصیل بدون آزمون در دانشگاه را دارند.
۱۵ نفر اول در المپیاد علمی دانشجویی امکان تحصیل بدون آزمون در دانشگاه‌ها را دارند
به گزارش بیان ما؛ عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور در آیین تجلیل از برگزیدگان بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور که در سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، اظهار داشت: بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور شهریور ماه سال ۱۴۰۰ با رقابت ۱۰ هزار و ۴۲ شرکت کننده در پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

وی افزود: در این آیین ۸۳ مدال طلا، نقره و برنز به برگزیدگان اهدا می‌شود که از این تعداد ۱۹ مدال طلا به شریفی ها، ۱۵ مدال به دانشگاه تهرانی‌ها و چهار مدال به دانشگاه صنعتی امیرکبیر اختصاص یافت و سایر مدال‌ها به دیگر دانشگاه‌ها رسید.

به گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور، ۱۵ نفر اول ۲۳ رشته المپیاد به شرط موافقت دانشگاه‌ها امکان تحصیل بدون آزمون در دانشگاه را دارند.

وی همچنین از برگزاری بخش غیرمتمرکز بیست و هفتمین المپیاد علمی دانشجویی در روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه جاری خبر داد.

پورعباس اظهار داشت: المپیاد علمی دانشجویی کشور شامل دو بخش است؛ در بخش اول آزمون غیرمتمرکز در مناطق ۱۰ گانه کشوری برگزار شد و در بخش دوم افراد از طریق آزمون کارشناسی ارشد به مرحله نهایی المپیاد راه یافتند.

وی افزود: ۱۵ نفر اول در صورت شرکت در آزمون با کسب ۹۰ درصد نمره می‌توانند در نقطه قبولی خود پذیرفته شوند.

برگزاری ۱۵۰ آزمون در سازمان سنجش

رییس سازمان سنجش با اشاره به برگزاری ۱۸ آزمون کشوری، بیان کرد: با احتساب آزمون‌های بین المللی، سازمان سنجش ۱۵۰ آزمون برگزار می‌کند.

وی با اشاره به الکترونیک شدن کنکور، افزود: سازمان سنجش به سمت آزمون‌های بدون کاغذ حرکت کرده است و امیدواریم با الکترونیکی شدن آزمون‌ها بتوانیم آزمون‌ها را موبایل بیس، اسکرین بیس، کامپیوتر بیس طراحی کنیم.

پورعباس تاکید کرد: در این زمینه گام‌های خوبی برداشته شد و وزیر علوم در بازدیدی که امروز از قرنطینه سازمان سنجش داشت، بر این موضوع تاکید کرد. همکاران ما در قرنطینه ۶ ماه از سال نور آفتاب و خانواده خود را نمی‌بینند.

وی گفت: سازمان سنجش بین یک داوطلب از روستای دورافتاده با داوطلب تهرانی تفاوتی قائل نمی‌شود و اینکه مورد اعتماد مردم هستیم مایه افتخار است. short_url/vdcfemdytw6dx0a.igiw.html
bayanema.ir/vdcfemdytw6dx0a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما