تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳
جالب است ۰
رویداد ساری ۲۰۲۲ به عنوان ساری پایتخت گردشگری عضو اکو ، در سالن همایش‌های هتل بادله آغاز شد.
برگزاری مراسم افتتاحیه رویداد ساری پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو 2022
به گزارش بیان ما ؛ مراسم افتتاحیه رویداد ساری پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو 2022، صبح امروز با حضور سفیران کشورهای اسلامی عضو اکو ،عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ایت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان، حسینی پور استاندار مازندران، مسئولان کشوری و استانی و اعضای شورای اسلامی شهر و جواد طالبی شهردار ساری در هتل بادله برگزار شد.
نماینده، ولی فقیه در مازندران نیز در این رویداد بین المللی، پیشینه فرهنگی و مذهبی مردم مازندران را ستودنی دانست و بر صمیمیت حاکم بر خرده فرهنگ‌های استان و معرفی صنایع دستی، آداب و سنت‌های بومی استان تاکید کرد.  
آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه مازنی‌ها، مردمانی با محبت، دیندار، صادق، سختکوش و صمیمی هستند افزود: این ویژگی‌ها زمینه‌های فرهنگی و گردشگری را میان مردمان کشور‌های عضو اکو تقویت خواهد کرد.  
او گفت: اهداف تعریف شده سازمان جهانی اکو که همان تقویت روابط دوستانه و توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی، گردشگری و تجاری است زمانی محقق می‌شود که ویژگی‌های فرهنگی، دینی و اخلاقی کشور‌های عضو و کشور‌های هدف به خوبی شناسایی و برای تقویت آن زمینه سازی شود.

دبیر کل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در آیین افتتاحیه رویداد بین المللی ساری پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو، سال ۲۰۲۲ با قدردانی از میزبانی ایران و ساری برای برگزاری این رویداد گفت: انتخاب شهر ساری به عنوان پایتخت گردشگری پس از برگزیده شدن شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان به عنوان پایتخت گردشگری سال ۲۰۲۱ انجام شد که موجب تعامل بیشتر کشور‌های دارنده پشینه تاریخی و فرهنگی مشترک شده است .  
خسرو ناظری با تاکید بر اینکه دبیر خانه به دنبال گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی با کشور‌های عضو اکو است که به رفاه اجتماعی جمعیت کشور‌های عضو بی انجامد. 
او میزبانی ساری را تجلی اراده این سازمان برای نمایش توانمندی‌های گردشگری دانست و گفت: چهارمین نشست جهانی ۶ ماه دوم سال ۲۰۲۲ در بخارا انجام میشود.  
ناظری ادامه داد: در این نشست بر تقویت مناسبات بخش‌های خصوصی و دولتی، معرفی دقیقتر جوامع محلی و رفع موانع در صدور روادید و تسهیل سازی فرآیند گردشگری بررسی و تصمیم گیری می‌شود. 
  دبیر کل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو گفت: گردشگری موجب افزایش درک جهانی و تعاملات جهانی می‌شود که به صلح جهانی می انجامد.  
او با بیان اینکه به واسطه تنوع میراث فرهنگی و تاریخی، جاده ابریشم و ثبت ۷۴ اثر ثبت شده در سازمان جهانی یونسکو، بر استفاده بهینه از همه مزایای موجود در رویداد بین المللی اکو تاکید کردو افزود: براساس اعلام شورای جهانی سفر و گردشگری در سال ۲۰۱۹، گردشگری ۱۹ درصد تولید ناخالص داخلی و ۳۳۰ میلیون شغل را به خود اختصاص داد. 
ناظری ادامه داد: در سال ۲۰۱۹ میانگین سهم سفر از گردشگری ۲ و هفت دهم تولید ناخالص بوده است و ۴۹ میلیارد دلار کسب درآمد منطقه گردشگری اکو بود که باید تقویت شود.  دبیر کل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو، کووید ۱۹ را باعث کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی گردشگری در دوسال اخیر دانست و گفت: طرح اقدام برای برطرف کردن مشکلات ایجاده شده از همه گیری کووید ۱۹ اجرا شده است.

گواهینامه ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو، سال ۲۰۲۲ نیز در این آیین به استاندار مازندران اعطا شد.
  short_url/vdcgyw9qtak9zx4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgyw9qtak9zx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین