تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵
جالب است ۰
وزیر آموزش و پرورش از دریافت دستور جذب 25 هزار دانشجومعلم دیگر درسطح کشور خبر داد و خطاب به سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: باید محل رشته و جنس دانشجومعلمان هر چه سریع‌تر در سطح کشور مشخص شود.
مجوز استخدام 25 هزار دانشجومعلم دیگر صادر شد/ مکاتبه با دولت برای جذب 2 هزار دکترمعلم
به گزارش بیان ما؛  یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در آیین تودیع و معارفه رئیس و سرپرست این دانشگاه با ارج نهادن مقام و جایگاه معلم و قدردانی از تلاش‌‌های حسین خنیفر و تیم همراه طی مدت تصدی ریاست دانشگاه، سپردن پرچم از دست معلم به معلم دیگر را تداوم راه تربیت معلم دانست و تصریح کرد: افزایش پذیرش دانشجو معلم از سال 1394 به بعد از سقف 3 هزار نفر به 25 هزار نفر اتفاقی بسیار خوب از نظر کمیت به شمار می‌رود.  
وی تربیت معلم را از منظر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از اهم موارد برشمرد و افزود: دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه وزارت آموزش و پرورش است. تا زمانی که دانشگاه فرهنگیان به دنبال آن باشد که خود را با وزارت علوم تراز کند، معلم تربیت نمی‌کند، زیرا حوزه مأموریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دربخش غیر تربیت معلم، عام به حساب می‌آید.
نوری با اشاره به سابقه و پیشینه تأسیس دارالمعلمات در سال 1306، تصریح کرد: این مکان به واسطه تربیت معلم، نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورها نیز برخوردار از اهمیت بود. سیر تأیید دروس و پذیرش دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان باید از مسیر وزارت علوم به وزارت آموزش و پرورش تغییر یابد. با وام گرفتن از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر مأموریت اصلی خود در درون وزارت آموزش و پرورش، تأکید داریم.
وی با اشاره به فرمایشات رهبرانقلاب اسلامی درخصوص مساعدت وزارت علوم، سازمان اداری واستخدامی وسازمان برنامه وبودجه کشور برای تسریع امور دانشگاه فرهنگیان، افزود: دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه وزارت آموزش وپرورش است، این کمک و یاری به منزله زیرنظر بودن دانشگاه در هریک از نهادهای اعلام شده نیست، دانشگاه فرهنگیان با استقلال کامل و با همت و تلاش همه استادان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش در صدد دستیابی به اهداف مد نظر است.   
نوری از دریافت دستور جذب 25 هزار دانشجو معلم دیگر در سطح کشور خبر داد و خطاب به سرپرست دانشگاه فرهنگیان، گفت: باید محل رشته و جنس دانشجو معلمان هر چه سریع‌تر در سطح کشور مشخص شود.
وی از مکاتبه با دولت برای جذب تعداد 2 هزار نفر دکتر معلم در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و خاطر نشان کرد: سهیمه اعلام شده برای جذب دکتر معلمان به تدریج انجام خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش، راهکار عبور از بحران کمبود فضا در دانشگاه فرهنگیان را مساعدت وزارت علوم برای استفاده از ساختمان‌های این وزارت دانست و اظهار کرد: در گذشته آموزش و پرورش به  وزارت علوم کمک کرده است، انتظار می‌رود با توجه به افزایش جمعیت دانشجو معلمان در مراکز آموزشی و کمبود فضاهای آموزشی در این دانشگاه، وزارت علوم حامی دانشگاه فرهنگیان باشد.
وی با اشاره به نحوه استخدام افراد در آموزش و پرورش و همچنین حق التدریس بودن جمع زیادی از کارکنان و فعالان دردستگاه‌های مختلف، گفت: آموزش و پرورش بیشترین مجوز استخدام نیرو در دستگاه‌های دولتی را دارد.
نوری نیاز به معلم آموزش و پرورش را برای آموزش و پرورش یک ضرورت خواند و افزود: دانشگاه فرهنگیان، محل تربیت و ورود معلم توسط استادان مجرب به دستگاه عظیم آموزش و پرورش است.
  short_url/vdcfymdyxw6dxma.igiw.html
bayanema.ir/vdcfymdyxw6dxma.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین