تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸
جالب است ۰
رهبر انقلاب در دیدار معلمان و فرهنگیان فرمودند: برای جمهوری اسلامی هیچ فرصتی بالاتر و بهتر از دوازده سال دوره دانش‌آموزی نیست. این دوازده سال بزرگترین فرصت برای نهادینه کردن آرمان‌های انقلاب است.
دوازده سال دوره دانش‌آموزی بزرگترین فرصت برای نهادینه کردن آرمان‌های انقلاب است
به گزارش بیان ما؛ جمعی از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند: برای جمهوری اسلامی هیچ فرصتی بالاتر و بهتر از این دوازده سال (دوره دانش‌آموزی) نیست. این دوازده سال بزرگترین فرصت است برای جمهوری اسلامی که بتواند ارزشها را آرمانهای انقلاب را به درستی منتقل کند به این نسل و هویت اسلامی و ایرانی را در آن نهادینه کند.
ایشان بیان کردند: این دوازده سال بهترین فرصت است. خب این رسالت آموزش و پرورش است، رسالت معملین، ببینید خیلی کار بزرگی است، این خیلی کار عظیمی است، این فقط یک تعلیم عادی و معمولی نیست این تعلیم بنیادین است. 

 باید کاری کنیم دانش‌آموز ما دارای هویت ملی بشود

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه گفتند: ما بایستی کاری کنیم که دانش‌آموز ما دارای هویت ملی بشود. مهمتر از علم‌آموزی یا لااقل در حد علم‌آموزی این است که او احساس هویت بکند، یک انسان با هویت ساخته بشود، یک هویت ملی، هویت احساس اعتماد به نفس ملی پیدا بکند. از عمق جان کودک ما با افتخارات کشور آشنا بشود این چیزی است که امروز وجود ندارد
ایشان بیان کردند: شما بین بچه‌های مدرسه‌تان، مدارس‌تان نظرخواهی کنید ببینید چند درصد کاظمی آشتیانی را با آن همه خدمات، با آن ارزش وجودی که این مرد، این جوان، جوان هم بود داشت می‌شناسند چند درصد، رونالدو را می‌شناسند؟ ما چرا افتخارات ملی خودمان را نمی‌شناسیم؟ این خیلی مهم است یک بخش از این چیز‌هایی که می‌گوییم هویت ملی همین است که افتخارات ملی را، گذشته‌ی علمی را، گذشته‌ی سیاسی را، گذشته‌ی بین‌المللی را بشناسند.
  short_url/vdcenx8znjh87xi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcenx8znjh87xi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین