تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰
جالب است ۰
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هرجایی که قیمت ها به صورت مصنوعی سرکوب می شود، مانند حالتی که در یارانه‌ها وجود دارد، هیچگاه نوآوری شکل نمی‌گیرد.
ستاری: اصلاح یارانه‌ها برای پیشرفت فناوری و نوآوری حیاتی است
به گزارش بیان ما؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  با اشاره به اصلاح محل پرداخت یارانه کالای اساسی، تلاش دولت برای عادلانه‌سازی پرداخت یارانه‌ها را بزرگترین خدمت به اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور دانست و در این خصوص توضیح داد: این اقدام مثبت دولت بزرگترین خدمت به اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور است. هرجایی که قیمت ها به صورت مصنوعی سرکوب می شود، مانند حالتی که در یارانه‌ها وجود دارد، هیچگاه نوآوری شکل نمی‌گیرد. یکی از حوزه هایی که به دلیل پرداخت یارانه‌های دولتی از فناوری‌های بروز دنیا عقب مانده و پیشرفت نکرده بخش کشاورزی است به این دلیل که صنعت کشاورزی یک حوزه به شدت یارانه‌ای است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: این مشکل باعث شده است شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه کشاورزی نتوانند در چنین فضایی رشد کنند. اما با حذف یارانه‌های این بخش که یکی از برنامه‌های مهم دولت است اتفاقات بسیار خوبی برای اکوسیستم دانش بنیان کشور به ویژه بخش کشاورزی رخ خواهد داد، چرا که زمینه ورود فناوری و نوآوری به این حوزه فراهم می‌شود.
  short_url/vdcaien6w49nwe1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcaien6w49nwe1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین