تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳
جالب است ۰
تعداد قابل‌توجهی از اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال یک درخواست از کمیته اخلاق این نهاد داشته‌اند.
درخواست اعضای مجمع فدراسیون فوتبال از کمیته اخلاق/ علت عدم رسیدگی به شکایت رئیس معزول چیست؟!
به گزارش بیان ما؛  پرونده شهاب‌الدین عزیزی‌خادم که در نشست ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از ریاست این نهاد عزل شد، در چرخه رسیدگی کمیته اخلاق قرار گرفته.
اتهامات وارده علیه عزیزی‌خادم در حالی در جلسه اخیر به او تفهیم شده که مدت‌هاست درخواست مهم بیش از ۱۰ عضو از اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در این رابطه نادیده گرفته شده.
 
این اعضا به‌علت شرایط حساس موجود در فضای فوتبال ملی و جو متشنج هیات رئیسه، از کمیته اخلاق خواسته‌اند تا بررسی‌های نهایی و اعلام حکم در این پرونده را به تاریخی پس از اتمام مجمع عمومی ۱۰ خرداد موکول کند.
 
لزوم حضور رئیس معزول در نشست مجمع و حق قانونی وی برای دفاع از خود طبق اساس‌نامه از یک سو و تاثیر مستقیم این مسئله بر عزل ۴ تن از اعضای هیات رئیسه، از اهم دلایل این درخواست بوده.
 
با این حال اما کمیته اخلاق این درخواست از سوی عالی‌ترین رکن قانون‌گذار فوتبال ایران را نادیده گرفته، موضوعی که البته از سوی قضات این کمیته عجیب نیست و مسبوق به سابقه بوده.
 
عزیزی‌خادم بلافاصله پس از عزل موقت، شکایت خود از اعضای هیات رئیسه را به کمیته اخلاق تسلیم کرده اما از سال گذشته تاکنون، طی اتفاقی عجیب این شکایت در دستور بررسی قرار نگرفته.
 
بر اساس بند سوم از ماده ۳۷ اساس‌نامه، عزیزی‌خادم معتقد است که عزلش از ریاست فدراسیون بدون هرگونه مستندات رخ داده و این امر از نظر قوانین داخلی قانونی نیست.
 
با این حال اما این دادخواست حتی در دستورکار کمیته اخلاق هم قرار نگرفته؛ در حالی که درخواست‌های اعضای هیات رئیسه حتی بدون ادله مستند وارد چرخه شده.
 
مشخص نیست علت تعجیل کمیته اخلاق در اعلام رای در پرونده علیه عزیزی‌خادم و تعلل در بررسی شکایت این رئیس معزول علیه اعضای هیات رئیسه چیست.
 
این استاندارد دوگانه در شرایطی رخ داده که قطعاً حضور عزیزی‌خادم در مجمع ۱۰ خردادماه و افشای بسیاری از مسائل پشت‌پرده با توجه به شائبه‌های بسیار پیرامون اعضای هیات رئیسه، موضوعات مهمی را برای افکار عمومی برملا خواهد ساخت.
short_url/vdccs1qse2bqx08.ala2.html
bayanema.ir/vdccs1qse2bqx08.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین