تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱
جالب است ۰
سخنگوی دولت معتقد است مردمی‌سازی یارانه‌ها قدرت خرید همه دهک‌ها را افزایش داد.
قدرت خرید سه دهک کم‌درآمد با اصلاح یارانه‌ها افزایش یافت
به گزارش بیان ما ؛ علی بهادری جهرمی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: "مردمی‌سازی یارانه‌ها قدرت خرید همه دهک‌ها را افزایش داد؛ دهک اول با ۹۲۳ هزار تومان افزایش، صدرنشین بازتوزیع عادلانه یارانه‌ها است.
با اعلام نرخ جدید کالاهای اساسی از سوی اصناف و مقایسه این ارقام با آخرین سرانه مصرف و مبالغ واریز شده به حساب خانوارها، قدرت خرید همه ۹ دهک افزایش یافته است. 
سه دهک اول (اقشار با کم‌ترین درآمد) به طور میانگین ۸۰۴ هزار تومان افزایش قدرت خرید داشته‌اند.
دهک اول تا نهم به ترتیب ۹۲۳ هزار تومان، ۷۸۳ هزار تومان، ۷۰۶ هزار تومان، ۲۹۱ هزار تومان، ۲۳۶ هزار تومان، ۲۳۴ هزار تومان، ۱۵۰ هزار تومان، ۷۱ هزار تومان و ۱۸ هزار تومان افزایش قدرت خرید پیدا کرده‌اند."
 براساس طرح اصلاح اقتصادی و در جهت مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها برای سه دهک پایین معادل ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر و دهک چهارم تا ۹ معادل ۳۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می شود.
گزارش ها نشان می دهد پس از اعلام دولت برای واریز یارانه های جبرانی که پیش از این به کالاهایی مثل آرد اختصاص داده می شد، بخشی از مردم این یارانه را دریافت نکرده اند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده برای کسانی که یارانه ای دریافت نکردند، سامانه سازمان هدفمندسازی یارانه ها تا روزهای آینده راه اندازی می شود.
اما به گفته آقای عبدالملکی افرادی که به دهک خود و میزان دریافتیشان معترض هستند، باید به سامانه این وزارتخانه مراجعه کنند.
سامانه www.hemayat.mcls.gov.ir برای افرادی که به دهک بندیشان اعتراض دارند، فرصت مجدد بررسی داده است. short_url/vdchkxnz623nvkd.tft2.html
bayanema.ir/vdchkxnz623nvkd.tft2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما