تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸
جالب است ۰
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به اقدام دولت سیزدهم در اصلاح یارانه‌ها، گفت: اختصاص ارز 4200 تومانی به واردات تصمیم اشتباه دولت قبل بود.
اختصاص ارز 4200 تومانی به واردات تصمیم اشتباه دولت قبل بود
به گزارش بیان ما؛ محمد صادق مفتح قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی   در رابطه با ضرورت اصلاح یارانه کالاهای اساسی گفت: دولت دوازدهم در سال 97 تصمیم اشتباهی برای اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات حدود 27 قلم کالا اتخاذ کرد.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اظهار داشت: اما با توجه به ناکارآمدی این تصمیم اشتباه از سال 98 دولت دوازدهم به تدریج بیشتر کالاها  را از فهرست دریافت ارز 4200 تومانی خارج کرد. 
وی با بیان اینکه طی دو - سه سال اخیر اقلام کالایی مختلفی از جمله شکر، کره، گوشت قرمز، لاستیک خودرو، حبوبات و ... از لیست دریافت ارز 4200 تومانی خارج شدند، گفت: تصمیم دولت سیزدهم برای اصلاح یارانه در ادامه همان تصمیم دولت قبل در خروج کالا از فهرست دریافت ارز 4200 تومان است و به عبارتی جبران آن تصمیم اشتباه دولت دوازدهم در اختصاص ارز ارزان قیمت به واردات است. 
مفتح با بیان اینکه اکنون فقط چند قلم کالا از جمله نان، دانه‌های روغنی، دارو هنوز مشمول دریافت ارز ترجیحی است، گفت: بنابراین دولت در مقطع فعلی تصمیم گرفته است تا تعدادی از این کالا را نیز از شمول دریافت ارز ترجیحی خارج کند و در مقابل با اقدامات پیش‌بینی شده از مردم حمایت کند. 
وی با تاکید بر اینکه اقدام دولت در اصلاح یارانه‌ها کار بزرگ و سنگینی است، گفت، این اقدام دولت اقدامی لازم و ضروری بود.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اظهار داشت: آثار مثبت اصلاح یارانه به زودی مشخص و قشر مصرف‌کننده از آن  بهره‌مند می‌شوند. 
  short_url/vdcawen6y49nwm1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcawen6y49nwm1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین