تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰
جالب است ۰
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: اگر قرار بود در دیدارمان مقابل سپاهان تماشاگر نیاد، به جای سیرجان در کرج میزبانی می کردیم.
درویش: گل محمدی سال آینده هم سرمربی پرسپولیس است
به گزارش بیان ما؛  رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درمورد بدون تماشاگر شدن دیدار پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان، اظهار داشت: نزدیک به 10 روز است این موضوع را پیگیری کرده و مجموعه ورزشی‌های مختلفی را در کل کشور معرفی کردیم. استان البرز که نزدیک ما است گفت بازی باید بدون تماشاگر باشد. در تبریز گفتند نمی‌توانید بازی را برگزار کنید. در مشهد هم اعلام کردند برگزاری این مسابقه در ورزشگاه امام رضا(ع) باید بدون تماشاگر باشد. در نهایت با سیرجان موافقت کردند. می‌دانید با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها، چه قدر این سفر برای ما هزینه دارد.
وی افزود: هیچ کدام از این ورزشگاه‌ها آماده پذیرفتن دیدار پرسپولیس با سپاهان با حضور تماشاگر نبودند. برای تعیین تکلیف هر کدام از شهرها هم 3-2 روز طول کشید. 4-3 روز قبل به ما گفتند امکان حضور تماشاگران در استادیوم گل گهر وجود دارد. ما هم با مدیرعامل این باشگاه تماس گرفتیم و با این موضوع موافقت کردند. تدارکات را انجام داده و هتل گرفتیم اما 2 ساعت قبل به ما اعلام کردند بازی بدون تماشاگر است. اگر بنا است چنین اتفاقی بیفتد، امروز که یک میلیون پول درآوردن به سختی انجام می‌شود، باید 700 میلیون تومان هزینه سفر به سیرجان را بدهیم.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور تماشاگران در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان مخالفت شده، عنوان کرد: اگر قرار بود بازی بدون تماشاگر باشد، آن را در کرج که شهر نزدیک ما است برگزار می‌کردیم و این همه هزینه رفت و برگشت، هتل، اقامت و ... را نمی‌دادیم. پروتکل‌های بهداشتی که تمام شد؟ کدام پروتکل‌ها؟ با این شرط به ما نامه دادند که تماشاگر به ورزشگاه بیاید تا مشتاقان پرسپولیس در اقصی نقاط ایران به استادیوم بیایند و از نزدیک بازی را ببینند.
درویش تصریح کرد: ضمن اینکه با حضور تماشاگر درآمدی برای ما ایجاد می‌شد و می‌توانستیم هزینه‌های خود را پوشش بدهیم. در این شرایط که برای تامین یک ریال در مضیقه هستیم و در جامعه مشکلات اقتصادی زیادی حاکم است، چگونه باید 700 میلیون هزینه کنیم؟ البته ما با اصل موضوع برگزاری بازی در شهر بی‌طرف هم مشکل داریم زیرا در آخرین بازی پرسپولیس و سپاهان با پرتاب نارنجک به اتوبوس، تیم ما را تهدید کردند اما جالب این است با این اقدام هواداران حریف، هر دو تیم از بازی خانگی محروم شدند. در اصفهان برای ما مشکل ایجاد شده و چرا باید پرسپولیس در زمین بی‌طرف میزبانی کند؟
وی عنوان کرد: سهیل مهدی دقایقی قبل با من تماس گرفت و گفت نمی‌شود تماشاگران به ورزشگاه بیایند. من هم گفتم در این حالت از همان اول اجازه می‌دادید تیم در کرج بازی کند و این همه راه تا سیرجان نرود که به من جواب داد شاید امکان‌پذیر نباشد در کرج بازی کنید. به مهدی گفتم چه کسی باید پاسخگوی هزینه تحمیل شده به پرسپولیس باشد. با این پول می‌توانستیم مشکلات دیگرمان را برطرف کنیم.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس افزود: 29 فروردین از سازمان لیگ نامه‌ای به ما دادند که در صورت مساوی شدن  امتیاز دو تیم در پایان فصل، تفاضل گل محاسبه می‌شود. سهیل مهدی 14 فروردین در برنامه ای تلویزیونی گفت در هیچ کدام از لیگ های جهان بحث گل زده در خامه حریف را نداریم. 2 هفقته قبل که فاصله پرسپولیس به رقیب‌مان نزدیک شد، او به برنامه ای رفت و گفت بعد از برابری امتیازها، گل زده در خانه حریف محاسبه می‌شود. چهار شب قبل حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال با حضور در یک برنامه تلویزیونی دیگر گفت این حرف بی‌اساس است. او حتی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی را مثال زده و گفت در صورت برابری امتیاز، گل زده در خانه حریف محاسبه نمی‌شود.
درویش ادامه داد: با وجود این صحبت دبیرکل فدراسیون، روز گذشته سهیل مهدی باز هم اعلام کرده گل زده در خانه حریف، حساب می‌شود. آیا این موضوع شائبه برانگیز نیست که هر جا ردی از پرسپولیس وجود دارد، بحثی محاسبه نشود؟ آیا مرجعی بالاتر از دبیرکل در هر فدراسیونی وجود دارد؟ کامرانی‌فر 5-4 شب قبل اعلام کرده مر قانون این است اما شب گذشته دوستان می‌گویند دبیرکل اطلاع ندارد. کنار گذاشتن  همه این موارد برای ما شائبه‌ای ایجاد می‌کند یکسری در کار است که می‌گوید دیگر بس است که پرسپولیس قهرمان شود یا دست کم امسال قهرمان شود.
وی ادامه داد: البته اینجوری نیست اما شائبه به وجود می‌آید. این همه اشتباه داوری وجود دارد که همه می‌گوییم عمدی نیست. به صورت مثال در همین بازی با ذوب آهن همه کارشناسان گفتند تک به تک شرزود تمیروف در شرایطی که او یک متر مانده به خط آفساید، آفساید اعلام شده. مهم‌ترین موقعیت را از تیم ما گرفتند. همه کارشناسان اذعان داشتند داور 2 دقیقه  و 13 ثانیه وقت اضافی را در بازی با ذوب آهن و در دیدار پرسپولیس و هوادار، 10 دقیقه وقت اضافی را اعلام نکرد.
مدیرعامل پرسپولیس درخصوص اینکه آیا مدارک حرفه‌ای این باشگاه و استقلال در سال آینده تایید می‌شود و احتمال بازگشت شان به لیگ قهرمانان وجود دارد، گفت: کارگروه حرفه‌ای سازی را در باشگاه مستقر کردیم. وطظیفه شان هم این است بند به بند مشکلاتی که امسال مانع حضور ما در لیگ قهرمانان شد پیگیری کنند. انضباط مالی برای AFC خیلی اهمیت دارد. با توجه به اینکه مبلغ خصوصی سازی در روزهای آینده به باشگاه می‌آید، موانع مالی خود را مرتفع می‌کنیم.
درویش درباره آخرین وضعیت تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس و احتمال ادامه فعالیت یحیی گل محمدی در این تیم برای فصل آینده، توضیح داد: با 4-3 بازیکن به نوبت صحبت کرده‌ایم و در هفته آینده ان‌شاءالله برای تمدید قرارداد در خدمت آنها هستیم. فاصله بازی‌ها خیلی کم است و هر 5-4 روز یک بازی برگزار می‌شود. بازیکن هم خسته است. نظر گل محمدی این بود با توجه به فشردگی شاید مذاکره برای تمدید قرارداد بازیکنان از لحاظ روحی و روانی جالب نباشد. از این جهت به مرور زمان با تک تک بازیکنان قرار می‌گذاریم. باشگاه برای انعقاد قرارداد جدید آماده است.
وی ادامه داد: گل‌محمدی با ما قرارداد دارد و در سال آینده در خدمتش هستیم. متاسفانه جو ایجاد کرده و دوست ندارند آرامش در پرسپولیس برقرار شود. همین الان بازیکنان ما با این تصور راهی سیرجان شدند که تماشاگر در ورزشگاه حضور دارد. الان خود را جای من به عنوان کارگر و بازیکن باشگاه بگذارید. به تیم گفته‌ایم به این جهت برای برگزاری دیدار با سپاهان به سیرجان که فشار اکسیژن در آن با تهران فرق دارد، می‌روید که بازی با تماشاگر است. بازیکن به سیرجان رفته اما ناگهان می‌بیند بنا نیست این مسابقه با تماشاگر باشد. این موضوع برای بازیکنان و کادرفنی، ناامیدی ایجاد می‌کند.
مدیرعامل پرسپولیس که با برنامه ورزش و مردم گفت و گو می کرد، خاطرنشان کرد: از هواداران پرشور پرسپولیس می‌خواهم با سعه صدر این ایام را تحمل کنند. به روزهای خوب می‌رسیم و امیدوارم فضای جامعه به سمتی برود که التهابات در آن کم شود.
  short_url/vdcj8tevvuqeyiz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcj8tevvuqeyiz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین