تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵
جالب است ۰
پنتاگون از بیم حملات انبوه پهپاد‌ها از آزمایش سیستم ریز امواج (مایکروویو) پرقدرت خبر داد.
پنتاگون سیستم ریز امواج پرقدرت ضد پهپاد آزمایش کرد
به گزارش بیان ما؛ پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) به تازگی از آزمایش سیستم ریز امواج (مایکروویو) پرقدرت علیه تهدید‌های پهپادی خبر داد.

به گزارش وبگاه «دیفنس نیوز»، ستاد ضد پهپاد پنتاگون استفاده از فناوری امواج مایکروویو پرقدرت علیه پهپاد‌ها را آزمایش کرده است. چند مقام دفاعی آمریکا مدعی شدند که این آزمایش در از بین بردن تهدید پهپاد‌ها از جمله نابود کردن دو پهپاد به طور همزمان موفق بوده است.

بر اساس این گزارش، خطر حمله انبوه هواپیما‌های بدون سرنشین در حال افزایش است و پنتاگون در حال انجام آزمایش‌های مختلف است تا مطمئن شود که می‌تواند آن‌ها را شکست دهد. پنتاگون قصد دارد مرحه آخر این آزمایش را پاییز سال جاری اجرا کند.

چندی قبل کاخ سفید اعلام کرد که به دنبال اختیارات گسترده‌تری از کنگره برای شناسایی و غیر فعال کردن پهپاد‌های تهدید کننده از جمله کسب اختیارات خاص برای حفاظت از فرودگاه‌هاست.

کنگره آمریکا سال ۲۰۱۸ اختیارات وزارت دادگستری و امنیت داخلی را برای غیرفعال کردن یا از بین بردن پهپاد‌های تهدیدکننده گسترش داد، اما دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که با توجه به شمار ثبت‌شده‌  پهپاد‌ها به اختیارات بیشتری نیاز دارد.

این لایحه همچنین توانایی‌های شناسایی صاحبان فرودگاه‌ها و دیگر زیرساخت‌های حیاتی مانند پالایشگاه‌های نفت را افزایش می‌دهد.

کاخ سفید اعلام کرد که تکثیر پهپاد‌ها همچنین خطرات جدیدی را برای امنیت عمومی، حریم خصوصی و امنیت داخلی ایجاد کرده است. عوامل مخرب به طور فزاینده‌ای از پهپاد‌ها  در داخل کشور برای ارتکاب جنایت، انجام نظارت‌های غیرقانونی و جاسوسی صنعتی و خنثی کردن تلاش‌های در  اجرای قانون استفاده می‌کنند.

 اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرده که  به طور معمول  بیش از ۱۰۰ گزارش مشاهده پهپاد در ماه را دریافت می‌کند. پرواز گاه و بیگاه  پهپاد‌های کوچک در محوطه کاخ سفید موجب نگرانی ماموران امنیتی کاخ سفید و اعلام  ا وضعیت فوق‌العاده در این ساختمان می‌شود.

اخیرا نیز در جریان شناسایی یک تهدید امنیتی، پلیس کنگره آمریکا دستور به تخلیه ساختمان کنگره داد.   این تصمیم به دلیل تهدید هوایی ناشی از نزدیکی یک هواپیمای مشکوک به ساختمان کنگره اتخاذ شد.

پلیس کنگره آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «در حال ردیابی هواپیمایی هستیم که تهدیدی احتمالی برای کنگره است. تمام ساختمان‌ها تخلیه می‌شوند.»

هر هواپیمایی که بخواهد از محدوده «واشنگتن دی سی» پایتخت آمریکا که محل استقرار کنگره و کاخ سفید است عبور کند باید مجوز‌های لازم هوایی و پرواز را کسب کند. پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر تدابیر امنیتی درباره پرواز هواپیما‌ها در ایالات متحده به صورت جدی مورد بازنگری قرار گرفته است.   short_url/vdcezx8zpjh87pi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcezx8zpjh87pi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین