تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶
جالب است ۰
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: بحث حضور ۳ دوره‌ای روسای فدراسیون‌ها از بخش حقوقی ریاست جمهوری استعلام شده و به دنبال حل آن هستیم.
پولادگر: هیچ دلیلی برای ترک زادگاه و کشورمان قابل‌قبول نیست
به گزارش بیان ما؛  سیدمحمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان پیرامون شایعه سرپرستی سجاد انوشیروانی بر فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: چنین خبری درست نیست.
وی درباره اتفاقات این رشته بیان داشت: در حق نظام جمهوری اسلامی در این حوزه کم‌لطفی می‌شود. امروز شاهد بودید که شرایط و امکانات در همین رشته تیراندازی در کشور ما اگر در دنیا بی نظیر نباشد، کم نظیر است. این شرایط و امکانات زمانی ایجاد شد که تیراندازی ما در دنیا هیچ مدالی در عرصه بین المللی نداشت روی آن سرمایه‌گذاری شد و امروز هم به نتیجه نشست.
پولادگر در همین رابطه عنوان داشت: ورزشکارانی که روی آنها سرمایه گذاری شده، این گونه به ریشه و زادگاه خود ظلم می‌کنند، آیا این علامت سوال در ذهن همگان ایجاد نمی‌شود که اگر در این کشور بی توجهی و شرایط شکوفایی نبود، آنها در عرصه بین المللی چه می‌کنند؟ امروز شرایط از هر نظر مهیاست تا ورزشکاران با استعداد از فرصت‌ها استفاده کنند.
او هم‌چنین اذعان داشت:  آیا به هر دلیلی رواست که پدر و مادر و زادگاه خود را رها کنیم؟ به دلیل اقتضای شغلی من، سال‌های سال کشورهای دیگر را دیدم و می‌دانم شرایط و امکانات در کشور ما کم‌نظیر و در برخی رشته‌ها بی نظیر بوده. در جهان می‌گویند زادگاه انسان هتل نیست که‌ وقتی سرویس و صبحانه خوبی نمی‌دهند آن را رها کنید و به سراغ هتل دیگری بروید. اینجا زادگاه، ریشه و آب و‌ خاک‌ ماست و به هیچ دلیلی ترک زادگاه قابل قبول نیست.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تصریح داشت: برخی ورزشکاران که در این دام افتادند و‌ کم‌لطفی کردند، واقعا بهترین شرایط را داشتند که در هیچ‌کجای دنیا برای آنها مهیا نشده و‌ قابل تکرار نیست. حتی اگر ادعا می‌کنند از طرف برخی نهادها و وزارتخانه‌ها به آنها کم‌لطفی شده، موهبت و مهری که مردم به آنها دارند، قابل تکرار نیست. ای کاش حداقل به حرمت مردم این ظلم را نمی‌کردند.
وی در ادامه تاکید داشت:  یک قهرمان ملی قبل از هر چیز باید عرق ملی داشته باشد و این تنها چیزی است که‌کمک می‌کند تا این ظلم را در حق خود نکنند. هر مدال با هر رنگ و اعتباری که باشد اگر  همراه با ملیت و ریشه درست نباشد هیچ ارزشی ندارد و این را از بچه‌هایی که این فریب را خوردند هم شنیدم و‌ آنها می‌گفتند شادی و شعف و آبرویی که در کشور خودمان ایجاد می‌شود در هیچ کجا حاصل نمی‌شود.
پولادگر در مورد قانون حضور روسای فدراسیون‌ها تنها در ۳ دوره مدیریتی ابراز داشت: بحث حضور ۳ دوره‌ای روسای فدراسیون‌ها از بخش حقوقی ریاست جمهوری استعلام شده و به دنبال حل آن هستیم. در حوزه قانون بازنشستگی هم شاهد اتفاق تلخی در ورزش بودیم‌. میانگین سنی روسای فدراسیون‌های بین المللی بالای ۷۰ سال است و در ورزش دنیا بازنشستگی وجود ندارد. 
معاون وزیر خاطرنشان ساخت: کسانی که سال‌ها کسب تجربه کردند و تازه لیاقت نشستن بر کرسی مدیریت را پیدا می‌کنند ولی ما با این قانون بازنشستگی شرایط را تغییر دادیم. البته این قانون است و باید به آن احترام گذاشت. بحث حداکثر سه دوره ریاست هم اینگونه به ورزش لطمه می‌زند و‌ امیدوارم بتوانیم با کمک دولت از سرمایه‌های ورزش کشور محروم‌ نشویم.
پولادگر نهایتاً درباره شرایط مرادی و باقرزاده گفت: بازنشستگی مرادی قبلا مطرح شده بود و‌ بازنشستگی وی قطعی به ما اعلام نشد و شرایط جدید دیگری ایجاد نشده. : قطعا تا زمان انتخابات فدراسیون شمشیربازی سرپرست معرفی می‌کنیم ولی فرد مورد نظر هنوز مشخص نیست.
  short_url/vdcgnw9qtak9z34.rpra.html
bayanema.ir/vdcgnw9qtak9z34.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین