تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶
جالب است ۰
رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: تاکنون ۸ میلیون دستگاه کارتخوان به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل شده است.
اتصال ۸ میلیون کارتخوان به سازمان امور مالیاتی
به گزارش بیان ما؛ محمد برزگری رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی امروز در میزگرد واکاوی مالیات بر عایدی سرمایه در دانشگاه علامه طباطبایی گفت: طرحی از سوی نمایندگان مجلس برای مالیات بر عایدی سرمایه تدوین شده که در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی مجلس نهایی شده و در دستور بررسی صحن مجلس قرار دارد. این طرح توسط نمایندگان تهیه شده، اما دولت و نهاد‌های اجرایی هم به آن کمک کردند.

به گفته برزگری ۸ میلیون دستگاه P.O.S کارتخوان به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل شده و درواقع پرونده مالیاتی دارند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تراکنش‌های کارتخوان‌ها مشمول مالیات می‌شود، گفت: ما مجموع درآمد هر فرد اقتصادی را در نظر می‌گیریم که در حال حاضر برای مالیات بر عملکرد سال ۱۴۰۰ این گونه است که درآمد سالانه تا ۳۶ میلیون تومان معاف از مالیات و مازاد بر این درآمد مشمول ماده ۱۳۱ قانون مالیاتی است که مالیات مازاد بین ۱۵ تا ۲۵ درصد در نظر گرفته شده است.

وی همچنین گفت: امسال مالیات بر شرکت‌های تولیدی به نرخ ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.

برزگری این را هم گفت: نرخ مالیات بر تولید از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی، اقتصاد کلان کشور متاثر از مولفه‌های زیادی از جمله ساختار اقتصاد، پایه پولی و موارد دیگر است. البته طرح مالیات بر عایدی سرمایه قصد ندارد که همه مشکلات اقتصاد را حل کند، بلکه می‌خواهد پولی که به صورت هوشمندانه به سمت سوداگری می‌رفت، دیگر این گونه نباشد.

به گفته وی دولت به دلیل اینکه احساس می‌کند از منابع دیگر می‌تواند مالیات به دست آورد، تصمیم گرفته است نرخ مالیات بر عملکرد شرکت‌های تولیدی از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش یابد، اما در عوض مالیات از خودرو‌های لوکس و آپارتمان‌های لوکس دریافت کند. short_url/vdcdfs0fsyt0zj6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdfs0fsyt0zj6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین