تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳
جالب است ۰
در پی اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات دو جاسوس فرانسوی که در تلاش برای ایجاد ناآرامی در تجمعات فرهنگیان در اعتراض به رتبه بندی معلمان بودند، دستگیر شدند.
جزئیات دستگیری ۲ جاسوس فرانسوی/ برنامه ریزی برای ایجاد ناآرامی در تجمعات معلمان
به گزارش بیان ما؛ در پی اعلام وزارت اطلاعات دو جاسوس فرانسوی که در پوشش گردشگر وارد ایران شده بودند دستگیر شدند.
براساس این گزارش 8 اردیبهشت ماه بود که پروازی از مبدأ ترکیه به ایران به زمین نشست که دو نفر از مسافران این پرواز از ابتدا تحت رصد و مراقبت وزارت اطلاعات قرار داشتند.
یکی از این دو مسافر خانم 37 ساله فرانسوی به نام «سیسیل کوهلر» و فرد دوم مردی 69 ساله فرانسوی به نام «چک پاریس» بود.
اگرچه براساس مدارک این دو جاسوس فرانسوی آنها با ویزای گردشگری وارد ایران شدند اما بررسی های وزارت اطلاعات حاکی از این بود که تحرکات و جلسات آنها بعضا مقاصد توریستی نداشته است.
وزارت اطلاعات این دو فرد را در جلساتی تشکیلاتی و هماهنگی که با برخی از اعضایی که خود را کانون صنفی معلمان می‌دانند، تحت رصد داشت، همچنین تصاویری از حضور این دو جاسوس فرانسوی در این جلسات ثبت شده است.
این دو چهره چند روز بعد از جلسات صنفی معلمان در روز 12 اردیبهشت در تجمع معلمان حضور پیدا کردند؛ تجمعی که با حضور قشر فرهنگی کشور در واکنش به برخی مسائل اقتصادی و اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان صورت گرفته بود و البته در آرامش برگزار شد.
در این میان اما دو فرانسوی و اعضای رابط آنها مانند اسکندر لطفی، مسعود نیکخواه، شعبان محمدی و رسول بداقی به ترتیب در تلویزیون‌های معاند شروع به گفتگو و جریان‌سازی کردند. دو جاسوس فرانسوی اعلام کردند در حال شکل‌دهی به نوعی اعتراض برای ایجاد ناآرامی هستند.
در روزهای اعتراض معلمان، تصاویر دیگری هم از مکان‌های توریستی‌ای که به اصطلاح این افراد از آنها بازدید کرده‌اند به دست می‌آید ولی سابقه افراد حاضر در این عکس هم به توریست، تورلیدری و گردشگری ربطی ندارد.
براساس این گزارش در نهایت وزارت اطلاعات با در نظر گرفتن تلاش این افراد برای تأثیر و انحراف اعتراض صنفی معلمان روز 17 اردیبهشت و قبل از خروج از کشور، هر دو را دستگیر می‌کند.
  short_url/vdca0en6y49nwa1.k5k4.html
bayanema.ir/vdca0en6y49nwa1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین