کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عطایی: ثبات از دلایل موفقیت والیبال ایران بوده، حواس دولت به ما باشد/ از همه بازیکنان باکیفیت در تیم ملی استفاده می‌کنیم

30 ارديبهشت 1401 ساعت 9:07

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان گفت: ثبات مدیریت در ۳۰ سال اخیر یکی از عوامل موفقیت والیبال ما بوده و امیدوارم سیستم دولت و وزارت ورزش حواس‌شان به والیبال باشد.


به گزارش بیان ما؛  بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در حاشیه دیدار نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های والیبال آسیا اظهار داشت: روزهای سختی را گذراندیم و الان در آماده سازی هستیم. خوشبختانه تیم روند خوبی دارد. فردا عبادی‌پور می‌آید و با حضور توتولو ترکیب کامل را برای لیگ ملت‌ها خواهیم داشت؛ البته قبل از مسابقات دو بازی تدارکاتی خوب برابر صربستان داریم که امیدوارم به اهداف مد نظر برسیم و آماده لیگ ملت‌ها شویم.

او در مورد تعویق بازی‌های آسیایی بیان داشت: این تعویق خللی در روند آماده‌سازی تیم ما وارد نمی‌کند اما از یک بعد برای‌مان خوشحال کننده بود چون چند بازیکن مصدوم داریم و ممکن بود در آن بازی‌ها در اوج آمادگی نباشد. این فرصت و تعویق باعث می‌شود به آمادگی برسند و با تیمی قدرتمند در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم.
 
عطایی پیرامون بازنشستگی رئیس فدراسیون والیبال عنوان داشت: ثبات مدیریت در ۳۰ سال اخیر یکی از عوامل موفقیت والیبال ما بود و کمک کرد والیبال ما از رنکینگ ۲۸ به جایگاه ۱۰ جهان برسد. فکر می‌کنم عملکرد مرحوم یزدانی خرم و آقای داورزنی در این دوره ۳۰ ساله اثرگذار بود. امیدوارم وزارت ورزش و دولت نسبت به این موضوع با دقت بیش‌تری عمل کنند.
 
وی همچنین تاکید داشت: حضور داورزنی به دلیل تجربه‌اش می‌تواند به ما کمک کند. ما در ۲، ۳ سال آینده مسابقات بسیار معتبری چون المپیک داریم و شاید تغییرات روند حرکت ما را کند یا دچار خلل کند. امیدوارم سیستم دولت و وزارت ورزش حواس‌شان به والیبال باشد و تصمیمی بگیرند که نتیجه‌اش موفقیت والیبال باشد.
 
سرمربی تیم ملی والیبال درباره اعزام تیم دوم ایران به بازی‌های کشورهای اسلامی تصریح داشت: بعد از مسابقات باشگاه‌های آسیا تعدادی بازیکن دعوت می‌شوند و در دو گروه تمرین می‌کنیم. فعالیت تیم ب از یک‌شنبه شروع می‌شود و قطعا یک تیم با ترکیب کامل به لیگ ملت‌ها می‌رود و تیم دوم هم عازم کشورهای اسلامی می‌شود البته تیمی هم که به کشورهای اسلامی می‌رود، باکیفیت است و سعی می‌کنیم در آن مسابقات هم از والیبال ایران دفاع کنیم.
 
او بااشاره به شرایط مصدومیت برخی بازیکنان نیز خاطرنشان ساخت: مصدوم‌ها روند درمان خود را طی می‌کنند. بر اساس نظر دکتر احساسم این است که مجرد به هفته آخر لیگ ملت‌ها برسد اما میثم صالحی به قهرمانی جهان می‌رسد.
 
عطایی نهایتاً در رابطه با استفاده از بازیکنان باتجربه گفت: همه بازیکنان باکیفیت مد نظرمان هستند و قطعا در مسابقات مختلف از آن‌ها استفاده می‌کنیم. بازیکنان باتجربه نباید فرسوده شوند بلکه باید در معتبرترین مسابقات مثل قهرمانی جهان، انتخابی المپیک و المپیک از آن‌ها استفاده کنیم‌. امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که تمام نیروهای خوب ما در قهرمانی جهان کنار تیم باشند.


کد مطلب: 104025

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/104025/عطایی-ثبات-دلایل-موفقیت-والیبال-ایران-بوده-حواس-دولت-باشد-همه-بازیکنان-باکیفیت-تیم-ملی-استفاده-می-کنیم

بيان ما
  https://www.bayanema.ir