تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۷
جالب است ۰
وزیر خارجه در پاسخ به تماس تلفنی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از وجود حسن‌نیت و اراده در ایران برای رسیدن به توافق خبر داد.
تهران برای رسیدن به توافق، حسن‌نیت و اراده لازم را دارد
به گزارش بیان ما؛  حسین امیرعبداللهیان این اظهارات را در پاسخ به تماس تلفنی آقای جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده است.
به گفته او، «در سفر انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، ابتکاراتی مورد بررسی قرار گرفته است.»
وزیر خارجه همچنین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در حصول یک توافق قوی و پایدار جدی است.
آقای جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این تماس ضمن تاکید بر ابتکارات مطرح شده از سوی ایران در طول مذاکرات وین، گفت: اکنون در مسیر جدید تداوم گفت‌وگو و تمرکز بر راه حل‌ها قرار داریم.
به گفته او، «اتحادیه اروپا مصمم است در تماس مستمر بین تهران و واشنگتن به‌منظور نزدیک ساختن دیدگاه‌ها به تلاش خود ادامه دهد و در رسیدن به نتیجه خوب امیدوار هستند.»

ایران برای میانجی‌گری در بحران اوکراین آمادگی دارد

بحران اوکراین و تلاش برای حل و فصل آن دیگر موضوع مطرح شده در این گفت‌وگوی تلفنی بود.
آقای امیرعبداللهیان درباره بحران اوکراین و تلاش‌های ایران برای حل و فصل آن گفت: همواره تأکید کرده‌ایم که مخالف کاربرد جنگ از جمله در اوکراین است و هیچ‌گاه استاندارد دوگانه در قبال بحران یمن، افغانستان، اوکراین و مانند این‌ها اتخاذ نکرده است.
به گفته او، «جمهوری اسلامی ایران ضمن دعوت هر دو طرف درگیری در کیف و مسکو به گفت‌وگو و پایان دادن به جنگ، راه‌حل برون رفت از این بحران را تمرکز بر دیپلماسی و گفت‌وگو می‌داند.»
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخش دیگری از این گفت‌وگو ضمن اشاره به گفت‌وگو‌های خود با وزرای خارجه روسیه و اوکراین در ماه‌های اخیر، از آمادگی کشورمان برای حمایت از صلح و امنیت و میانجی‌گیری خبر داد.
آقای جوزپ بورل نیز از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل بحران اوکراین تقدیر کرد و تلاش‌های ایران برای دعوت طرفین به گفت‌وگو و پیشنهاد آتش بس را ناشی از حسن نیت جمهوری اسلامی ایران دانست.
به گفته مسئول سیاست خارجی اروپا، «متاسفانه طرفین یکدیگر را به نداشتن اراده برای گفت‌وگو متهم می‌کنند و در چنین شرایطی رسیدن به صلح دشوار خواهد بود.»
  short_url/vdcene8zfjh877i.b9bj.html
bayanema.ir/vdcene8zfjh877i.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین