تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴
جالب است ۰
حجت‌الاسلام رئیسی قانون نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» را برای اجرا به وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.
رئیس‌جمهور قانون تثبیت ساعت رسمی کشور را ابلاغ کرد
به گزارش بیان ما ؛ رئیس جمهور در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، امروز یکشنبه «قانون نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد. 
 بر اساس ماده واحده این طرح از تاریخ ابلاغ این قانون قانون تغییر رسمی ساعت کشور مصوب سال ۸۶ مجلس شورای اسلامی نسخ می گردد.
در قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب ۳۱/۵/۱۳۸۶ آمده است: ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین‌ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریورماه به حال سابق برگردانده می‌شود.
ابوالفضل ابوترابی از طراحان اصلی این طرح گفت : عقب و جلو کشیدن ساعت رسمی کشور هیچ گونه خاصیت اقتصادی ندارد و منجر به بی نظمی اجتماعی می‌شود.
به گفته سخنگوی کمیسیون اجتماعی، با فرض اینکه تغییر ساعت رسمی کشور به لحاظ انرژی صرفه اقتصادی داشته باشد، دولت می‌تواند در نواحی مختلف و بر اساس اقلیم آب و هوایی به کارکنان دستگاه‌ها ابلاغ کند که ساعتی دیر یا زودتر در محل کار حاضر شوند.
حجت‌الاسلام رئیسی همچنین «قانون تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران» را برای اجرا به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ کرد.
رئیس جمهور «قانون اصلاح تبصره (۱) بند (ب) ماده (۵۲) قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)» را نیز برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ کرد. short_url/vdcg7t9qnak9zq4.rpra.html
bayanema.ir/vdcg7t9qnak9zq4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین