تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴
جالب است ۰
رئیس کل دادگستری استان مرکزی از صدور حکم حبس و انفصال دائم شهردار سابق شهر خشکرود از توابع شهرستان زرندیه به جرم اختلاس توام با جعل خبر داد.
حکم پرونده اختلاس شهردار سابق شهر خشکرود استان مرکزی صادر شد
به گزارش بیان ما ؛ حجت الاسلام المسلمین «سید عبدالمهدی موسوی» گفت: مطابق دادنامه صادره از شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ دادگستری شهرستان زرندیه شهردار سابق شهر خشکرود زرندیه به اتهام اختلاس توام با جعل به مبلغ ۵۱۷ میلیون و ۶۰۰ و ۱۰ هزار ریال به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی و رد مال و پرداخت جزای نقدی به میزان ۲ برابر مبلغ مورد اختلاس محکوم گردیده‌ است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی می گوید دیگر جرایم ارتکابی وی، تصرف غیرقانونی در اموال شهرداری، ۱۹ فقره جعل و استفاده از سند مجعول، برگزاری مزایده صوری و انتفاع از آن و سوء استفاده از موقعیت شغلی و عدم اجرای مقررات و موازین قانونی دولت بوده است که به ترتیب به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری، پنج سال حبس تعزیری،سه سال حبس تعزیری، ۹۴۸ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و انفصال دائم از خدمات دولتی و تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.
موسوی می گوید در صورت قطعیت حکم و در اجرای ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد که در این مورد ۱۰ سال حبس تعزیری، انفصال دائم از خدمات دولتی، رد مال و جزای نقدی در حق صندوق دولت می باشد اجرا می گردد اما فعلا رای مذکور بدوی می باشد و هنوز قطعی نشده و مهلت تجدیدنظرخواهی باقی است.
وی می گوید عزم و اراده دستگاه قضایی و سیاست راهبردی آن در فساد ستیزی و مبارزه قاطع با فساد در تمامی ابعاد و عرصه ها، بر رعایت کامل قوانین و مقررات در سازمانها و نهادها مهم است و از برخورد محکم و بی اغماض دستگاه قضا با جرایم و تخلفات صورت گرفته در تمام ارگان ها به خصوص دستگاه های خدمات رسان گفت. short_url/vdcbgab8zrhbg5p.uiur.html
bayanema.ir/vdcbgab8zrhbg5p.uiur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما