تاریخ انتشار : ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۲
جالب است ۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصاویر دیگری از هنجارشکنی در حسینیه در فضای مجازی دیده شده، گفت: بر اساس مباحث قانونی، فقهی و حقوقی حکم عزل متولی را صادر کردیم و امیدواریم دادگاه رأی ما را بپذیرد.
کشف تصاویر جدید از کشف حجاب و هنجارشکنی در حسینیه امینی‌ها
به گزارش بیان ما؛  حجت‌الاسلام سیدمصطفی مجیدی با بیان اینکه حسینیه تاریخی امینی‌ها موقوفه غیرمتصرفه است، اظهار داشت: یک زمانی موقوفه متصرفه‌ای مثل امامزاده مطرح است که اگر در آن هنجارشکنی اتفاق بیفتد، گردن ما از مو هم نازک‌تر است؛ چرا که سازمان اوقاف هیئت امنای موقوفات را منصوب می‌کند و پاسخ خطای آنها را هم باید بدهد.
وی اضافه کرد: اما حسینیه امینی‌ها بر اساس قانون و نیت واقف موقوفه غیرمتصرفه است و متولی خاص دارد. چرا که واقف این حسینیه متولی آن را «اولاد اکبر» معرفی کرده و هیچ شرطی هم برایش نگذاشته است. یعنی در وقف‌نامه نگفته که این اولاد اکبر باید متقی و ارشد باشد و فقط بیان کرده این موقوفه در هر زمان در اختیار بزرگ‌ترین فرزندش باشد.
مجیدی با تأکید بر اینکه سازمان اوقاف با تولیت متولی فعلی مخالفت کرده است، ادامه داد: دلایل این مخالفت را هم اعلام کردیم، اما چون در وقف‌نامه صرفاً شرط اولاد اکبر ذکر شده، قانون هم به این فرد حکم تولیت داده است. بنابراین ایشان متولی است و وظیفه‌اش این بوده که جلوی حرکت‌شکنی در حسینیه را بگیرد. در ضمن این عذرها از متولی که در حسینیه‌ها حضور نداشته و یا نگهبان حاضر نبوده، قابل پذیرش نیست. 
 
وی تصریح کرد: چون این هتک حرمت به حسینه امام‌حسین(ع) بوده، به همین خاطر دیروز بلافاصله اقدام کردیم و بر اساس مباحث قانونی، فقهی و حقوقی حکم عزل ایشان را صادر کردیم و البته این حکم به دادگاه می‌رود و امیدواریم که دادگاه رأی ما را بپذیرد. اگر رأی ما بپذیرد، عزل متولی اتفاق می‌افتد و اگر دادگاه نپذیرد، به هر حال متولی یا ممنوع‌المداخله می‌شود و یا برای حسینیه «ضم امین» می‌گذارند.
مدیرکل اوقاف استان قزوین با بیان اینکه کشف حجاب در بستر جامعه ما در حوزه‌های مختلف اتفاق می‌افتد، گفت: باید برخوردهای ویژه قانونی اتفاق بیفتد و در عین حال کار ارشادی و فرهنگی انجام شود. چون هنجارشکنان یک عده قلیل هستند که دنبال آسیب زدن به ارزش‌های جامعه هستند.
 
مجیدی افزود: با این حال ما با این قضیه کار کردیم، بلکه به این کار داریم که چرا در حسینیه‌ای که به نام سیدالشهداء(ع) است، این هنجارشکنی اتفاق افتاده است. به همین خاطر مجموعه اوقاف محکم ایستاد و با متولی برخورد کرد و دیروز هم حکمش را صادر کرد.
وی با بیان اینکه به جز تصویر مشهور درباره هنجارشکنی تصاویر دیگری هم از هنجارشکنی در حسینیه در فضای مجازی دیده شده، ادامه داد: بنابراین این نحوه تولی‌گری جای دفاع ندارد. البته درست است که نمی‌شود ۲۴ ساعت در حسینیه نشست که کسی وارد نشود، اما به اعتقاد ما اگر نمی‌توانیم مدیریت کنیم، باید در حسینیه را ببندیم که بازدیدکننده نرود. مگر در مجالس مثل رویدادهای قرآنی که پایگاه آن حسینیه است.
مجیدی با بیان اینکه در ۳ سال اخیر بیشتر برنامه‌های قرآنی اوقاف در حسینیه امینی‌ها برگزار شده است، تصریح کرد: علاوه بر محافل قرآنی، مجالس ماه محرم و رمضان هم عمدتاً در این حسینیه برگزار می‌شود. یعنی این حسینیه پایگاهی برای هم‌اندیشی، آگاهی و دانش بوده، نه برای تخریب ارزش‌های الهی.
وی ادامه داد: مجموعه اوقاف معتقد به جریان حجاب و عفاف است و نباید در این موضوع شک کنیم. پیشتر هم بارها به متولی حسینیه امینی‌ها تذکر دادیم که اینجا حسینیه است و آن را با یک مکان تاریخی که توریست با هر حجابی به آن تردد می‌کند، نباید اشتباه بگیریم. بنابراین شرط ورود به حسینیه رعایت حجاب است؛ چون اینجا حرمت دارد.
  short_url/vdcj8xevtuqey8z.fsfu.html
bayanema.ir/vdcj8xevtuqey8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما