تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴
جالب است ۰
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:

خریداران خودرو منتظر مشخص شدن تعرفه واردات هستند

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به اهمیت کاهش تعرفه واردات خودرو و آثار آن بر کیفیت، گفت: قیمت‌گذاری‌های کنونی منطقی نیست و سود واسطه‌ها بسیار بالاست و موجب می‌شود تا خریداران مجبور به خرید خودرو با بیش از دوبرابر قیمت واقعی شوند.
بازار خودرو با رکود سنگینی مواجه است
به گزارش بیان ما؛ سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو  درباره آخرین وضعیت بازار خودرو و آثار واردات بر کاهش قیمت، اظهار کرد: این روزها بازار خودرو با رکود سنگینی مواجه شده و فروشنده‌ها زیادند همچنین به دلیل انتشار اخبار مربوط به واردات، خریداران تمایلی به خرید ندارند و ترجیح می‌دهند صبر کنند تا تکلیف واردات روشن شود، سپس اقدام به خرید کنند.

وی ادامه داد: اگرچه قیمت خودرو در بازار روند کاهشی دارد اما نسبت به اوایل سال جاری، هنوز بالاست و در واقع قیمت‌های کنونی که توسط فروشندگان پیشنهاد می‌شود باتوجه‌به شرایط بازار منطقی نیست و حدود ۱۳ درصد بالاتر از شب عید است این نکته را می‌توان در اغلب قیمت‌ها دید که روی کاغذ و در آگهی‌ها ثبت می‌شود ولی خودرو با این قیمت‌ها مورد معامله قرار نمی‌گیرد.

مؤتمنی گفت: در این چند هفته اخیر برخی از رسانه‌ها رشد قیمت خودرو در بازار را اعلام کردند و حتی یکی از رسانه‌ها نوشت که قیمت پراید به ۲۲۵ میلیون تومان رسیده است این در حالی است که واقعاً قیمت پراید به این میزان افزایش نیافت و اگر هم‌افزایشی صورت گرفت معامله‌ای انجام نمی‌شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: درصورتی‌که وضعیت عرضه به‌خصوص در خودروهای اقتصادی بهبود یابد و نیاز بازار، چه از طریق واردات و چه از طریق افزایش عرضه تولیدات داخل تأمین شود، قطعاً فاصله قیمتی ایجاد شده بین کارخانه و بازار برطرف می‌شود.
وی با اشاره به موضوع نرخ عوارض واردات، بیان داشت: این عوارض سنگین وارداتی قیمت خودروها تا حدی بالا می‌برد که امروز در بازار می‌بینیم بعضی از خودروهای چینی در سامانه یکپارچه عرضه خودرو، با قیمت‌های بالای ۸۵۰ و ۹۰۰ میلیون تومان عرضه می‌شود و حدود ۳۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است درحالی‌که قیمت واقعی این خودروها نصف این قیمت تعیین شده هم نیست‌.

وی ادامه داد: حال این سؤال پیش می‌آید که چه نهادی قیمت این خودروها را تعیین کرده است؟ و واسطه‌گران چقدر قرار است به‌ازای هر خودرو سود ببرند؟

‌وی با اشاره به اهمیت کیفیت خودروهای واردتی، گفت: باتوجه‌به مصوبه آزاد شدن واردات خودرو، باید تعرفه وارداتی کاهش یابد تا خودروهای باکیفیت وارد شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو درباره قیمت‌های فعلی محصولات تولید داخل گفت: در حال حاضر قیمت پراید ۱۱۱ در بازار حدود ۲۰۰ میلیون تومان، قیمت فیدیلیتی حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و دیگینیتی یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان و ۲۰۶ تیپ دو حدود ۳۰۰ میلیون تومان است.

  short_url/vdciz5azzt1au52.cbct.html
bayanema.ir/vdciz5azzt1au52.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین