تاریخ انتشار : ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲
جالب است ۰
فرمانده کل ارتش گفت: این آمادگی را داریم تا در شرایط بحرانی و روز‌های اولیه وقوع حوادث با توجه به تخصص در حوزه‌های ارتباطی به وزارت ارتباطات کمک کنیم.
امیر موسوی: ارتش آماده است در شرایط بحرانی به وزارت ارتباطات کمک کند
به گزارش بیان ما؛ تفاهم نامه جامع همکاری‌های مشترک مابین ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باحضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضاء رسید.

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش در آیین امضای تفاهمنامه با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمن علیه کشورمان، خاطرنشان کرد: تحریم‌ها بیش از همه متوجه نیرو‌های مسلح بوده و آنچه امروز از توانمندی‌های ارتش و سایر نیرو‌های مسلح مشاهده می‌کنید درصد کمی از توانمندی دفاعی ماست و همه این دستاورد‌های رزمی و دفاعی نیرو‌های مسلح در اوج سختی‌ها و تحریم‌ها رخ داده و این به مدد خداوند و کار جهادی نیرو‌های ولایی است.

وی افزود: دشمنان در عرصه فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند و طبیعتا ما نیز باید طوری کار و برنامه‌ریزی کنیم که از آن‌ها عقب نباشیم بلکه یک قدم جلوتر از دشمن حرکت کنیم و این سطح همکاری‌ها و هم‌افزایی‌ها که بین سازمان‌ها اتفاق می‌افتد به خودی خود برکت دارد و حتما به ما کمک خواهد کرد.

وی در ادامه با قدردانی از پیشرفت‌های حوزه فناوری اطلاعات و با تاکید بر اینکه ارتش در بسیاری از حوزه‌های مرتبط، آماده همکاری و هم افزایی با وزارت ارتباطات است، گفت: در عرصه مردم‌یاری ارتش اولین سازمان است و به فرموده مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا (مدظله العالی) قبل از ستاد بحران در محل بحران حاضر می‌شود و این آمادگی را داریم تا در شرایط بحرانی و روز‌های اولیه وقوع حوادث با توجه به تخصص و توانمندی در حوزه‌های ارتباطی به وزارت ارتباطات کمک کنیم.

همچنین، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری نیز با اشاره به زمینه‌های همکاری مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتش جمهوری اسلامی گفت: دو طرف یک وجه مشترک داریم و آن این است که ارتش سرافراز جمهوری اسلامی، مدافع مرز‌های فیزیکی کشور است و ما هم در وزارت ارتباطات مرزبان، مرز‌های فضای مجازی کشور هستیم.

وی افزود: مرزبانی از فضای مجازی کار آسانی نیست. چراکه در حال حاضر بستر‌ها و یا سکو‌های خارجی با ورود به فضای کشور، مرز‌های فضای مجازی ما (و همه دنیا) را درنوردیده‌اند.

زارع پور تصریح کرد: امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها و همراهی مردم عزیز، بتوانیم با سکو‌ها و بستر‌های بومی باکیفیت، نیاز مردم را برطرف کنیم و کشورمان را آزاد کنیم؛ بنابراین در این وجه مشترک، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتش جمهوری اسلامی می‌توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» گفت: در دوره جدید همکاری‌های مشترک، تلاش خواهیم کرد تا تمام ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را بسیج کنیم تا بتوانیم تحول دیجیتال را در ارتش هم رقم بزنیم و از همه ظرفیت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده کنیم تا ارتش بتواند مأموریت‌های خود را به شکل بهتری نسبت به گذشته مبتنی بر فناوری‌های جدید انجام دهد.

وزیر ارتباطات افزود: همچنین با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در وزارت ارتباطات و شرکت‌های دانش‌بنیان تلاش خواهیم کرد تا زمینه به‌روزرسانی و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ارتش را در راستای تقویت این زیرساخت‌ها فراهم کنیم.

وی بابیان اینکه تجربیات خیلی خوبی در حوزه بومی‌سازی تجهیزات در نیرو‌های مسلح وجود دارد گفت: پیشرفت‌های ارتش در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تحسین برانگیز است بنابراین، حتماً می‌توان از این تجربیات همکاران در ارتش جمهوری اسلامی درزمینهٔ بومی‌سازی تجهیزات و نیازمندی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بهره برد.

وزیر ارتباطات در خاتمه ابراز امیدواری کرد که این جلسه و امضای تفاهم‌نامه‌های مشترک نقطه عطفی برای همکاری‌های دو طرف باشد و در نهایت منجر به حل مشکلات مردم و باعث افزایش امید و اعتماد مردم به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود.

در ادامه مراسم که فرماندهان نیرو‌های چهارگانه ارتش و تعدادی از معاونان ارتش و مدیران ارشد وزارت ارتباطات حضور داشتند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاورد‌های حوزه فاوای ارتش بازدید کرد. short_url/vdcjhxevxuqeyxz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjhxevxuqeyxz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین