کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آیت الله سید احمد خاتمی:

موافقین و مخالفین دولت بر ضرورت جراحی اقتصادی اتفاق نظر دارند/ اقتصاد کشور به نفع مردم اصلاح می شود

5 خرداد 1401 ساعت 18:52

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: همه کارشناسان حتی کسانی که با آقای رئیسی ضد بودند و علیه وی صحبت می کردند، معتقدند که این جراحی اقتصادی باید انجام شود و فقط در شیوه اجرا با هم تفاوت نظر داشتند.


به گزارش بیان ما؛ آیت الله سید احمد خاتمی در جریان مراسم عزاداری سالروز شهادت امام صادق(ع) که ظهر امروز در تاکستان برگزار شد، اظهار کرد: اداره کشور با یارانه با اقتصاد مقاومتی همخوانی نداشت چرا که در این شرایط کالاهای مورد نیاز مردم ما قاچاق می شد و در خارج از کشور به ویژه در کشورهای همسایه بعضا تا ۱۰ برابر قیمت آن در داخل به فروش می رفت.
وی عنوان کرد: این امر موجب شده بود دولت ایران علاوه بر پرداخت یارانه ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشورمان، به نوعی یارانه بسیاری از کشورهای همسایه را نیز می داد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: همه کارشناسان حتی کسانی که با آقای رئیسی ضد بودند و علیه وی صحبت می کردند، معتقدند که این جراحی اقتصادی باید انجام شود و فقط در شیوه اجرا با هم تفاوت نظر داشتند.
 
آیت الله خاتمی ادامه داد: خوشبختانه دولت با تدبیر برنامه ریزی کرده و این جراحی اقتصادی عوارضی هم دارد اما شرایط به این شکل باقی نمی ماند و قطعا اقتصاد به مسیر صحیح می رسد و به نفع مردم اصلاح می شود و به یاری خداوند گام های بعدی نیز برداشته می شوند و مشکل این گام را نخواهند داشت. 
امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: آقای رئیسی شب و روز ندارد و ۲۴ساعته در حال کار کردن است و ما هم شهادت می دهیم که اینها دلسوز هستند و قصد خدمت کردن به مردم دارند.
خاتمی افزود: دشمنان سعی دارند با سوار شدن بر این موج، قصه گرانی ها را با ضریب های بالا نشان دهند و به مردم القا کنند که آینده سیاهی در پیش دارید اینجاست که وظیفه جهاد تبیین خود را نشان می دهد.
وی اضافه کرد: جهاد تبیین می گوید وقتی یک نظام با بیش از ۳۰۰ هزار شهید و با دنیایی از مشکلات شکل گرفته، پرچم توحید و الله را در این کشور برافراشته، ما وظیفه داریم از دولت حمایت کنیم و اینکه ژست بی طرفی بگیریم و بگوییم ما کاری به این کارها نداریم، قابل قبول نیست.
عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: این نظام بر اساس عشق به خدا شکل گرفته و مسولان هم تدبیر می کنند انشاالله به فضل خداوند مشکلات برطرف می شود و رهبری نیز فرموده اند همه حمایت کنند.
خاتمی گفت: احتمال دارد این سامان یافتن قدری طول بکشد و کند شود اما قطع به یقین سامان می یابد و مشکلات برطرف می شود زیرا این نظام یک نظام اسلامی است و حفظ نظام از اوجب واجبات است.
 


کد مطلب: 104517

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/104517/موافقین-مخالفین-دولت-ضرورت-جراحی-اقتصادی-اتفاق-نظر-اقتصاد-کشور-نفع-مردم-اصلاح-می-شود

بيان ما
  https://www.bayanema.ir