تاریخ انتشار : ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵
جالب است ۰
بازار سرمایه این هفته قرمز پوش آغاز کرد و شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز، بیش از ۱۱ هزار واحد کاهش یافت و شاخص کل به یک میلیون و ۵۵۳ هزار واحد رسید.
بورس بیش از ۱۱ هزار واحد سقوط کرد/ خودرویی‌ها بورس را منفی کردند
به گزارش بیان ما؛  بازار سهام امروز اگرچه شروع کار خود را با تحرک خریداران با انگیزه شروع کرد اما ناپایداری روند معاملات باعث شد تا اغلب نمادهای معاملاتی شاهد غلبه عرضه بر تقاضا تحت تأثیر خودروئی ها باشند تا جایی که شاخص کل بورس امروز با ۱۱ هزار و ۱۱۰ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۵۵۳ هزار واحد ایستاد.
امروز شاخص هم وزن هم ۴۲۵۲ واحد کاهش یافت و رقم ۴۳۲ هزار و ۵۴۱ واحد را ثبت کرد.
در بورس تهران امروز ۵ میلیارد و ۷۳۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۵۹۶ هزار و ۳۹۹ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۷۳۴ میلیارد تومان را در برداشت.

نمادهای تأثیر گذار بر اُفت امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای "فولاد" با ۱۱۰۷ واحد، "خودرو" با ۷۶۰ واحد و "رمپنا" با ۶۴۴ واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "شپنا" با ۴۷۸ واحد، "پارس" با ۲۷۵ واحد و "شپدیس" با ۲۵۶ واحد افزایش، بالاترین تأثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۹۰ واحد کاهش به رقم ۲۱ هزار و ۳۹۷ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۶۷۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۳ هزار و ۱۹ میلیارد تومان معامله شد.

نمادهای آهن و فولاد غدیر ایرانیان، داروسازی دانا و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، فولاد هرمزگان جنوب، پلیمر آریاساسول و شرکت آهن و فولاد ارفع نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
  short_url/vdcjhxevtuqeyiz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjhxevtuqeyiz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین