تاریخ انتشار : ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۱
جالب است ۰
بنا به گفته وزیر دفاع اوکراین، کشور‌های غربی تجهیزات نظامی بیشتری را به این کشور ارسال می‌کنند.
تجهیزات نظامی جدید آمریکا و دانمارک در راه اوکراین
به گزارش بیان ما؛ به نقل از رویترز، «الکسی رزنیکوف»، وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد به زودی محموله‌های جدید تسلیحاتی از آمریکا و دانمارک به دست نیرو‌های نظامی این کشور می‌رسد.
وزیر دفاع اوکراین امروز شنبه گفت که اوکراین روند دریافت موشک‌های ضد کشتی هارپون از دانمارک و هویتزر از آمریکا را آغاز کرده است و این تسلیحات موجب تقویت نیرو‌های اوکراینی در نبرد با روسیه می‌شود.

رزنیکوف در پیامی در حساب کاربری فیسبوک خود نوشت: نه تنها دفاع ساحلی کشور ما با موشک‌های هارپون تقویت می‌شود، بلکه این موشک‌ها توسط تیم‌های آموزش دیده اوکراینی نیز استفاده می‌شود.

وزیر دفاع اوکراین گفت که موشک‌های ضد کشتی هارپون در کنار موشک‌های نپتون اوکراینی در دفاع از سواحل این کشور از جمله بندر جنوبی اودسا عملیاتی خواهند شد.

رزنیکوف یادآور شد تحویل موشک‌های هارپون حاصل همکاری چند کشور است و گفت: تحویل تسلیحات از دانمارک با مشارکت دوستان انگلیسی انجام شده است. وی گفت که اوکراین همچنین طیف وسیعی از توپخانه‌های سنگین از جمله هویتزر‌های ساخت آمریکا را دریافت کرده است. این توپخانه‌ها به ارتش اوکراین اجازه می‌دهد اهداف را از فواصل دورتر مورد حمله قرار دهند.

ماه گذشته، یک مقام ارشد دفاعی آمریکا گفت که ارتش این کشور آموزش تعدادی از نیرو‌های اوکراینی را برای استفاده از توپخانه هویتزر آغاز کرده است و این آموزش‌ها در خارج از اوکراین صورت می‌گیرد. short_url/vdcauyn6w49nwi1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcauyn6w49nwi1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما