تاریخ انتشار : ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸
جالب است ۰
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با استمرار شرایط مساعد اقلیمی در مناطق معتدل و سرد پیش بینی می شود که تولید گندم به ۱۰ میلیون تن برسد.
تولید گندم به ۱۰ میلیون تن می رسد
به گزارش بیان ما؛ آقای علیقلی ایمانی گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۵۰۰ هزار تن رشد داشته است.
به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که میزان تولید گندم به حدود ۱۰ میلیون تن برسد که در صورت تسریع پرداخت مطالبات میزان خرید به ۶ میلیون تن خواهد رسید.
آقای ایمانی می گوید: با اصلاح نظام یارانه و توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه دیگر گندم تولیدی وارد چرخه خوراک دام و طیور نمی‌شود، اما با تاخیر در پرداخت مطالبات پای دلالان به چرخه خرید باز می شود.
مدیر عامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به آنکه در اکثر استان ها پس از برداشت گندم کشت دوم انجام می شود، لذا کشاورزان نیازمند نقدینگی هستند که تاخیر در پرداخت ها اثر سو بر کشت دوم دارد.
بنابر آمار بازرگانی دولتی پارسال ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که امسال با اصلاح قیمت خرید پیش بینی می شود که در صورت تسریع در پرداخت مطالبات میزان خرید به ۶ تا ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد.
short_url/vdcbfab8grhbg0p.uiur.html
bayanema.ir/vdcbfab8grhbg0p.uiur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما