تاریخ انتشار : ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴
جالب است ۰
امروز شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات با سه هزار و ۳۱۶ واحد افزایش به مدار سبز بازگشت و در پایان معاملات در ارتفاع یک میلیون و ۵۳۷ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.
بورس امروز را سبز پوش تمام کرد/ بازار بی رمق، در سایه کاهش تقاضا
به گزارش بیان ما؛  شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با سه هزار و ۳۱۶ ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۳۷ هزار واحد ایستاد.

معامله‌گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۱۱ میلیارد و ۴۸۸ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۶۹ هزار و ۷۳ میلیارد ریال معامله کردند.
شاخص هم‌وزن با ۳۵۱ واحد افزایش به ۴۲۵ هزار و ۲۰۰ واحد و شاخص قیمت با ۲۱۶ واحد رشد به ۲۶۱ ‌هزار و ۷۳۱ واحد رسید و شاخص بازار اول، یک هزار و ۸۲۲ واحد و شاخص بازار دوم هشت ‌هزار و ۵۶۰ واحد افزایش را ثبت کردند.
امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۸۵۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۴ هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال معامله شد.
نمادهای پتروشیمی نوری (نوری) با یک هزار و ۲۹۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۸۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۰۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۳۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۱۱ واحد، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۲۰۸ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۸۳ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند و در مقابل گروه مپنا (رمپنا) با ۱۶۱ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۱۵۴ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۹۶ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۹۰ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۲ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.
شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۸۳ واحد افزایش داشت و به ۲۱ هزار و ۳۴۸ واحد رسید ودر این بازار چهار میلیارد و ۶۳۴ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۴ هزار و ۲۷۴ میلیارد ریال دادوستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۷۱ هزار و ۷۵۴ نوبت بود.
نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، بهمن دیزل (خدیزل)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)‌ با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و در مقابل نمادهای، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)،  شرکت سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، بیمه سامان (بساما)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) و پخش البرز (پخش)‌ تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.
short_url/vdciw5az5t1auy2.cbct.html
bayanema.ir/vdciw5az5t1auy2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما