تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹
جالب است ۰
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با این همه استعدادی که در کشور داریم، کشورمان جبراً باید در مسیر دانش بنیان قرار گیرد، تا بتوانیم محصولات پیشرفته را سریع‌تر به تولید و بهره‌برداری برسانیم.
اسلامی: کشورمان جبراً باید در مسیر دانش بنیان قرار بگیرد
به گزارش بیان ما؛  محمد اسلامی در مراسم افتتاح مجموعه لیزر پورت در سخنانی کوتاه، با اشاره به مشکلات موجود در حوزه فناوری، سازوکار صدور مجوزها را در کشورمان یک ساز و کار سنتی، تدارکاتی و واردات محور خواند و اظهار داشت: این اهتمام در سیستم های مدیریتی کشور وجود دارد که به سمت تولید، عرضه و صادرات بخصوص در حوزه سلامت گام بر می دارند.
وی افزود: با این همه استعدادی که در کشور داریم، کشورمان جبراً باید در مسیر دانش بنیان قرار گیرد، تا بتوانیم محصولات پیشرفته روز را سریع تر به تولید و بهره برداری برسانیم و با برندسازی به قطب منطقه و دنیا تبدیل شویم. این امر حائز اهمیت است که بتوانیم سرریز دانش و پژوهشی که وجود دارد و استعداد فراوانی که جوانان ما دارند را به مرحله پایدار و تثبیت شده ای برسانیم و انشاء الله نهایتاً به تولید انبوه برسد.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در این مرکز نوآوری فرصت استفاده از آزمایشگاه و ارائه مشاوره و حمایت فنی از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، کار ضروری مقدماتی بوده که صورت گرفته است، تصریح کرد: متاسفانه این حوزه از حوزه هایی است که از سوی قدرت های بزرگ و کشورهای پیشرفته به نوعی انحصاری شده است.
اسلامی اضافه کرد: به عبارت دیگر از هسته ای، لیزر و فوتونیک تصویری امنیتی ساخته اند تا بتوانند آنها را منطقه ممنوعه نشان بدهند. در صورتی که اینها حوزه های پیشرفت هستند. پیشرفت های بسیار فوق العاده ای که می توانند خیلی از مسائل را با حداقل هزینه و حداکثر بهره دهی حل کنند. اینها باید در اختیار مردم قرار گیرند و مردم تاثیرات آنها را در زندگی خودشان مشاهده کنند که امروز مشاهده کردند این ظرفیت پیشرفت در بخش های گوناگون صنعتی، کشاورزی، صنعت و سلامت وجود دارد.
  short_url/vdcjtievtuqeyyz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjtievtuqeyyz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین