تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴
جالب است ۰
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آیین نامه افزایش ظرفیت پزشکی و دندانپزشکی روی میز شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و وزارت بهداشت در انتظار تخصیص بودجه‌ افزایش ظرفیت است.
آیین نامه افزایش ظرفیت گروه پزشکی در شورای عالی انقلاب فرهنگی
به گزارش بیان ما؛ دکتر ابوالفضل باقری فرد با بیان این مطلب افزود: افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو پزشکی در کنکور امسال قطعی اعمال شده است و عدد ٩ هزار و ۶٠٠ نفر در دفترچه امسال خواهد آمد . موضوع افزایش ظرفیت دستیاری از مسیر پذیرش دستیار بومی برای امسال انجام خواهد شد تا کمبود متخصص در کشور به ویژه مناطق محروم برطرف شود.
باقری فرد گفت: وزارت بهداشت در موعد مقرر آیین نامه افزایش ظرفیت پزشکی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کرده است.
وی گفت: افزایش ظرفیت دندانپزشکی هم در ستاد نقشه جامع علمی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی مراحل کار کارشناسی را طی می‌کند، با توجه به این موضوع، وزارت بهداشت در اجرای قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی در افزایش ظرفیت پزشکی، دندانپزشکی و دستیاری پزشکی هیچ تعللی انجام نداده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: طی پیگیری‌های متعدد همچنان منتظر تخصیص اعتبار لازم برای افزایش ظرفیت‌ها هستیم زیرا دانشجویان پزشکی علاوه بر فضای آموزشی و خوابگاه به آزمایشگاه و مراکز مهارت‌های بالینی با تجهیزات خاص و از همه مهمتر نیازمند تخت‌های بیمارستانی و فضاهای مناسب آموزشی در بیمارستان‌ها هستند.
وی افزود: باید توجه داشت که اکنون با همین تعداد دانشجو پزشکی، دندانپزشکی و دستیاری پزشکی از نظر فضای آموزشی_درمانی در مضیقه جدی هستیم.
  short_url/vdcdsk0f5yt0zz6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdsk0f5yt0zz6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین