تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
جالب است ۰
رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) نه تنها به ملت ایران بلکه به همه ملت‌های مظلوم و آزاده جهان تعلق دارد، گفت: امت اسلامی پایبندی به انقلاب اسلامی را تا آزادی قدس قوت می‌بخشد.
پایبندی به انقلاب اسلامی را تا آزادی قدس قوت می‌بخشیم
به گزارش بیان ما؛ شیخ ماهر حمود، رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت   با اشاره به اینکه امام راحل تنها متعلق به ملت ایران نبوده بلکه متعلق به ملت‌های مظلوم و آزاده نیز است، گفت: امام خمینی برخاسته از مکتب اسلام است که به یک قوم، مذهب یا زمانی خاص اختصاص ندارد.
او با اشاره به کثرت آیات در خصوص وحدت اسلامی در قرآن کریم ادامه داد: خداوند متعال می‌فرماید :« إِنَّ هٰذِهِ أُمَّتُکُم أُمَّةً واحِدَةً وَأَنا رَبُّکُم فَاعبُدونِ»(این است امت‏ شما که امتى یگانه است و منم پروردگار شما پس مرا بپرستید) و«یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَىٰ وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ».(ای مردم، ما همه شما را نخست از مرد و زنی آفریدیم و آن گاه شعبه‌های بسیار و فرق مختلف گردانیدیم تا یکدیگر را بشناسید، همانا بزرگوار و با افتخارترین شما نزد خدا با تقواترین شمایند، همانا خدا کاملا دانا و آگاه است.)
شیخ حمود گفت:  رفتار پیامبر اکرم(ص) نیز موید این موضوع است که روزی سلمان فارسی، صهیب رومی و بلال حبشی در نزد او بودند و بین آنها فرقی نگذاشت و گفت که عرب بر عجم برتری ندارد جز در تقوا.
او افزود: امام خمینی این آیات و روایات را در عمل پیاده کرد و از همین رو انقلاب او به مرزهای ایران و به زبان فارسی و قوم فارسی یا مذهب شیعه محدود نمی‌شود اما کسانی هنوز امام را نمی‌شناسند، او را رهبر ایران یا مذهبی می‌دانند.
رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت گفت: امام خمینی توانست انقلابی دموکراتیک را محقق کند. او مجلس خبرگان و ولایت فقیه و مرجع دینی را به وجود آورد و در عین حال تصمیم گرفت که رئیس جمهور و نمایندگان ملت هم انتخاب شوند یعنی دموکراسی به اصطلاح غربی و مرجعیت اسلامی را با یکدیگر جمع کرد؛ بنابراین چنین دموکراسی جدید بی نظیر است.
شیخ حمود گفت: ما با کمال قطعیت می‌گوییم و تاکید می‌کنیم که هر کشور یا طرف اسلامی که می‌خواهد یک نظام معاصر اسلامی برپا کند، باید راه انقلاب اسلامی ایران را در پیش گرفته و آن را الگو کند؛ زیرا در نوع خود بی نظیر است و توانسته دموکراسی با مفهوم غربی یا تاریخی آن را با میراث اسلامی که بر مرجعیت دین متمرکز است، جمع کند.
او درباره تلاش غرب و ایادی آن برای ممانعت از گسترش اندیشه‌های امام خمینی و جرم انگاری آن گفت: غرب علیه این اندیشه‌هاست؛ زیرا جرایم آن را افشا می‌کند و امیدها را در دل ملت‌های اسلامی و مظلومان زنده می‌کند از همین رو مخالف آمریکا با شعارها و اندیشه‌های امام، منطقی است.
رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت افزود: اگر آمریکا با افکار و آرمان‌های امام راحل موافق بود، ما باید به خود انقلاب اسلامی و درستی اهداف و آرمان‌های آن شک می‌کردیم؛ بنابراین طبیعی است که آمریکا، رژیم صهیونیستی و قدرت‌های استکباری جهان با انقلاب اسلامی ایران مقابله کنند و از همین رو ما به این انقلاب و اصول و آرمان‌ها و دستاوردهای آن پایبندتر می‌شویم تا وقتی که ان شا الله قدس شریف آزاد شود.
  short_url/vdcg3n9quak9zz4.rpra.html
bayanema.ir/vdcg3n9quak9zz4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین