تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲
جالب است ۰
یک کارشناس امنیتی عراقی اعلام کرد که ارتش ترکیه در شرایط کنونی ۵۰ پایگاه نظامی در اقلیم کردستان عراق دارد که بزرگترین آن‌ها در استان دهوک است.
ترکیه ۵۰ پایگاه نظامی در اقلیم کردستان عراق دارد
به گزارش بیان ما؛ «هاوکار الجاف» کارشناس امنیتی کُرد با اشاره به حضور گسترده نظامی ترکیه در اقلیم کردستان عراق، تاکید کرد: ارتش ترکیه ۵۰ پایگاه مختلف نظامی در مناطق اقلیم دارد که ۲۱ پایگاه از آنها، پایگاه‌های اصلی محسوب می‌شوند.

وی افزود: این ۵۰ پایگاه نظامی در منطقه مابین دو شهر دهوک و اربیل در نوار مرزی اقلیم کردستان عراق قرار دارند. همچنین ارتش ترکیه ده‌ها مرکز اطلاعاتی و جاسوسی در داخل اقلیم کردستان عراق ایجاد کرده که فعالیت‌های آن‌ها در پوشش نمایندگان جامعه مدنی و یا شرکت‌های تجاری انجام می‌شود.

کارشناس امنیتی عراقی افزود: بزرگترین پایگاه نظامی ارتش ترکیه در اقلیم کردستان عراق در منطقه کانی ماسی در استان دهوک قرار دارد. پس از این پایگاه، پایگاه بزرگ دیگری در منطقه سیدکان در استان اربیل قرار دارد.

وی با اشاره به حضور دستکم ۱۰ هزار نظامی ترکیه در اراضی عراق، افزود: ارتش ترکیه در روز‌های عراق بر تحرکات خود در شمال عراق افزوده است.

گفتنی است حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق اخیراً خواستار لغو توافق امضا شده در زمان رژیم بعثی میان آنکارا و بغداد شده است. براساس این توافق که از سوی صدام مورد موافقت قرار گرفت نظامیان ترک اجازه دارند در راستای اهداف امنیتی خود تا ۱۰ کیلومتر وارد اراضی عراق شوند. short_url/vdcjaievauqey8z.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjaievauqey8z.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین