تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲
جالب است ۰
یک منبع آگاه امنیتی، امروز (سه‌شنبه، ۷ ژوئن)، از تخلیه ساختمان پارلمان عراق از کلیه کارمندان به دلیل تظاهرات پیمانکاران وزارت برق در منطقه سبز، خبر داد.
به گزارش بیان ما؛ یک منبع آگاه امنیتی، امروز (سه‌شنبه، ۷ ژوئن)، از تخلیه ساختمان پارلمان عراق از کلیه کارمندان به دلیل تظاهرات پیمانکاران وزارت برق در منطقه سبز، خبر داد.

به نوشته رسانه‌های عراقی، نیرو‌های امنیتی این کشور، در پی تظاهرات کارمندان وزارت برق در منطقه سبز و زخمی شدن چند تن از تظاهرات‌کنندگان در درگیری با این نیرو‌ها در یکی از ورودی‌های منطقه سبز، ساختمان پارلمان را تخلیه کردند.

تظاهرات‌کنندگان خواستار تثبیت وضعیتشان در چارچوب قانون امنیت غذایی که روز چهارشنبه (فردا) در پارلمان در خصوص آن رأی‌گیری خواهد شد، هستند.

صد‌ها نفر از کارمندان قراردادی در وزارت برق و تمامی ادارات برق بغداد و استان‌ها از صبح امروز در مقابل ورودی منطقه سبز از سمت هتل الرشید به ویژه مقابل ساختمان پارلمان تظاهرات کردند.

کمیسیون مالی پارلمان عراق، پیش از این اعلام کرده بود که وضعیت کارمندان قراردادی در چارچوب قانون امنیت غذایی تدارک دیده شده از سوی این کمیسیون، تثبیت نخواهد شد و وزارت دارایی به دو نامه رسمی این کمیسیون در خصوص نحوه برخورد با مدرسین، نیرو‌های قراردادی و روز مزد و تبدیل وضعیت آن‌ها بر اساس مصوبه ۳۱۵ پاسخ نداده است. short_url/vdca0mn6a49nwu1.k5k4.html
bayanema.ir/vdca0mn6a49nwu1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین