تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳
جالب است ۰
کابینه ائتلافی نفتالی بنت به دلیل خروج یک نماینده از آن در آستانه فروپاشی قرار دارد.
کابینه رژیم صهیونیستی یک قدم تا فروپاشی
به گزارش بیان ما؛  خبرگزاری «رویترز» شامگاه دوشنبه گزارش داد: «به نظر می‌رسد که ائتلاف شکننده کابینه اسرائیل روز دوشنبه پس از گزارش‌هایی مبنی بر تصمیم یک قانونگذار از حزب راستگرای بنت برای خارج شدن از دولت، نزدیک به فروپاشی است».
رویترز در ادامه نوشت: «این تحول در حالی رخ داد که ائتلاف بنت که از نظر تفکرات متنوع بوده و شامل احزاب راست افراطی، لیبرال و عرب است، یک سال پس از پایان دادن به حکومت ۱۲ ساله بنیامین نتانیاهو، بیش از پیش به سقوط نزدیک شده است».
«نیر اورباخ» عضو حزب راست‌گرای افراطی «یامینا» در بیانیه‌ای که توسط رسانه‌های صهیونیستی منتشر شد، گفت: «من به نخست وزیر اطلاع داده‌ام که بر اساس وضعیت فعلی، دیگر بخشی از ائتلاف نیستم».
بر اساس گزارش‌ها، اورباخ به سوالاتی درباره اینکه گفته بود اعضای «افراطی و ضد صهیونیستی» کنست، ائتلاف را «در مسیر‌های مشکل‌ساز» سوق داده‌اند، پاسخ نداد. خروج وی از کابینه، باعث شد تا ائتلاف بنت به ۵۹ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست، یعنی دو کرسی کمتر از اکثریت برسد.
رویترز در ادامه گزارش خود نوشت: «پس از هفته‌ها نزاع بین شرکای کابینه، واضح‌ترین نشانه ضعف ائتلاف در هفته گذشته زمانی رخ داد که لایحه تمدید قوانین اسرائیل برای شهرک‌نشینان در کرانه باختری اشغالی در پارلمان شکست خورد. این شکست چشم‌انداز برگزاری پنجمین انتخابات در سه سال اخیر را نزدیک‌تر کرده است».
پیشتر، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی با یک آزمون واقعی مواجه شده، شاهد وضعیتی بی سابقه و نزدیک به فروپاشی است و با یک چهارراه تاریخی مواجه است.
دوشنبه هفته قبل بود که ائتلاف بنت طرح تمدید اعمال‌شدن قوانین این رژیم بر شهرک‌نشینان صهیونیست در منطقه «ج» کرانه باختری را به کنست آورده بود که با مخالفت احزاب اپوزیسیون رأی نیاورد.
«بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود و رهبر احزاب مخالف کابینه در کنست، طی اظهارات کوتاهی با درخواست از بنت برای استعفا، گفت: «بنت، به خانه برگردد. ماجرا تمام شده است. زمان بازگرداندن اسرائیل به راست‌گرایان است».
بعد از این اظهارات نتانیاهو و دیگر سران احزاب اپوزیسیون مبنی بر لزوم استعفای بنت بود که تنش در کنست بالا گرفت و نمایندگان عضو ائتلاف کابینه با قانون‌گذارانی مخالف درگیر شدند.
  short_url/vdcdxk0ffyt0z56.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdxk0ffyt0z56.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما