تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳
جالب است ۰
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آماد و پشتیبانی نیروهای مسلح، ستون اصلی گسترش قدرت دفاعی و اقدار جمهوری اسلامی ایران و در یک صحنه بزرگ‌تر ستون فقرات قدرت جبهه مقاومت هستند.
«آماد و پشتیبانی» نیروهای مسلح ستون فقرات قدرت جبهه مقاومت است
به گزارش بیان ما؛  سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در اولین همایش آماد و پشتیبانی دفاعی در گام دوم انقلاب اسلامی که صبح امروز در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد طی سخنانی،گفت: آماد و پشتیبانی نیروهای مسلح، ستون اصلی گسترش قدرت دفاعی و اقدار جمهوری اسلامی ایران و در یک صحنه بزرگ‌تر ستون فقرات قدرت جبهه مقاومت هستند.
وی ادامه داد: وقتی از گام دوم انقلاب اسلامی سخن می‌گوئیم مهمترین ویژگی آن تمدنی بودن آن است و شاخصه اصلی یک تمدن پیشگام بودن و دارای سبک تفکر، هنر، دانش، فناوری و مدیریت است. در عرصه طلایی اسلام نیز جامعه اسلامی در عرصه علمی، فرهنگی و فناوری پیشگام بود، زمانی که در اروپا علم نبود خواجه نصیر طوسی فاصله زمین تا ماه را اندازه می‌گرفت، پس شاخصه اصلی تمدن یعنی داشتن الگو در عرصه‌های مختلف.
فرمانده کل سپاه گفت: برای اینکه شایستگی لازم برای ترسیم الگوی نظم نوین جهانی توسط اسلام شکل نگیرد، این جنگ همه جانبه علیه اسلام و کشورهای اسلامی را می‌بینیم تا از ظهور یک تمدن پیشگام جلوگیری کنند.
سرلشکر سلامی پیشرفته بودن را عنصر اصلی آماد و پشتیبانی دفاعی در گام دوم انقلاب اسلامی دانست و گفت: شاید تصور از پیشرفته بودن در آماد و پشتیبانی نظامی داشتن تجهیزات و انبارهای بزرگ و توان انتقال آن به میدان نبرد باشد اما همه اینها در تغییر است و جهان، جهان ارتباط کامل در فضای حقیقی است که در تمام شئون زندگی ما جاری است.
وی چالاکی و تحرک را در آماد و پشتیبانی دفاعی بسیار مهم دانست و گفت: یک آماد قدرت‌مند محصول ذهن و تفکر قدرتمند است. آماد یعنی درگیر شدند چرخه های حرکت سیستم.  
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: قدرت مانند انسان پیر می شود پس نیاز به باز سازی و نو شدن دارد ، آماد پلی است بین علوم و فناوری جدید و توان رزمی در میدان نبرد. اماد حرفه ای ترین و پیچیده ترین علم روز جهان و یک علم چند وجهی است. 
سرلشکر سلامی با بیان اینکه امروز سیمای جنگ‌ها و مظاهر قدرت دفاعی با طلوع فناوری های مدرن در حال تغییر است، گفت: بنابراین آمادی که برپایه سازهای ثابت و بزرگ باشد محکوم به فنا و نابودی در فاز اولیه هر جنگی است.  اگر شما متکی بر نقاط منفصل ساکن باشید همان روزهای اول جنگ قدرت پشتیبانی را از دست می دهید. بنابر این امروز همه ارتش ها آماد توزیعی را در دستور کار خود قرار می دهند. مفهوم این الگو آن است که ما نیازمند تحرک هستیم،از این رو چالاکی و تحرک در سامانه های آمادی مد نظر است. 
وی اظهار داشت: در جنگی که آمریکا علیه صدام در ۱۹۹۰ انجام داد از ۳۷ پلی که از عراق به کویت اتصال داشت ۳۶ پل مورد هدف قرار گرفت و چون سیستم آماد رسانی عراقی ها سنتی بود، نیروهای عراقی در صحنه بدون پشتیبانی مانده و منهدم شدند. 
فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۰۳ نیز عراقی ها هوشمندانه عمل نمی کردند، در برخی مواقع تجهیزات آمریکایی بدون سوخت مانده بودند و اگر عراقی‌ها مبادی آمادی آمریکایی‌ها را منهدم می کردند آنها با مشکل مواجه می شدند. 
سرلشکر سلامی تصریح کرد: امروز هم در جنگ اوکراین کندی حرکت روس‌ها به ضعف در «آماد رسانی» مربوط است، یعنی سیستم «آماد« همپای عملیات نیست. به همین دلیل خوداتکایی واحد های کوچک در حد امکان هم باید مورد توجه قرار گیرد. آماد یک منظومه وسیعی است که تامین قدرت را بر عهده دارد و آماد باید یک تفکر و اندیشه عمیق این حرکت را پشتیبانی کند. ویژگی اصلی آماد هوشمندی است و بجز این موفقیت ممکن نیست. 
وی گفت: یک آماد قدرتمند محصول یک ذهن اندیشمند است،از این رو تامین و تولید قدرت به عهده آماد است و در حقیقت آماد پلی بین علوم و فناوری و نیازهای عملیاتی در میدان است. 
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: گاهی فکر می کنیم اکر فضای صنعت دفاعی را در یک‌فضای بسته نگه داریم موفق هستیم و بعد یک فضای انحصاری ایجاد می کنیم و چون این فضا بدون رقیب است رشد نمی کنیم. در داخل کشور هم می بینیم صنایعی که انحصاری هستند هیچ رشدی نکرده‌اند.
 
  short_url/vdcdzk0fxyt0zj6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdzk0fxyt0zj6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین