تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰
جالب است ۰
خاندوزی گفت: بسیاری از کشورها درگیر افزایش قیمت مسکن و انرژی هستند که این موارد، موجب بالا رفتن قیمت مواد اولیه در بسیاری از صنایع شده است.
اجرای اصلاحات اقتصادی همزمان با افزایش قیمت در بازارهای جهانی شد
به گزارش بیان ما؛ سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد گفت:دولت سیزدهم تا حدی سرعت تورم را کاهش داد و شاهد ثبات خوبی در بازار ارز و امثال آن بودیم‌.
 او می گوید: کشور در وضعیت اقتصادی به سر می‌برد که باید بسیاری از اصلاحات در سال‌های گذشته انجام می‌شد، امروز کشور در وضعیت انباشت بسیاری از اقدامات انجام نشده قرار دارد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی  گفت: در حوزه سیاست‌های بانکی، بودجه و مالیاتی باید همت جدی و حرکت شتابان شکل بگیرد؛ امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی، مشکلات به وجود آمده را جبران کنیم.
به گفته خاندوزی  دولت در شش ماه ابتدای عملکرد خود تلاش کرد به صورت متمرکز و با هدف کنترل و ثبات اقتصادی، از تورمی که از تابستان سال گذشته به وجود آمده بود، بکاهد و تا حد زیادی آن را کاهش دهد.
 وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اجرای اصلاحات اقتصادی در کشور با افزایش قیمت در بازارهای جهانی و نوسانات در بازارهای بین‌المللی همزمان شد و بسیاری از کشورها درگیر افزایش قیمت مسکن و انرژی هستند که این موارد، افزایش قیمت مواد اولیه در بسیاری از صنایع را به همراه داشت؛ زمانی که مواد اولیه افزایش پیدا می‌کند، بسیاری از کالاها دچار افزایش قیمت می‌شود.
خاندوزی گفت: امیدواریم با سیاست جبرانی معیشتی که با دستور رئیس‌جمهور ایجاد شد، این مسائل را جبران کنیم؛ اما نهایت تلاش ما بازگشت کشور به شرایط ثبات اقتصادی است.

  short_url/vdcdfk0fzyt0zn6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdfk0fzyt0zn6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین