کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مادورو: ما و ایران قربانی اقدامات یکجانبه و تحریم‌های غیرقانونی هستیم

26 خرداد 1401 ساعت 17:27

رئیس جمهور ونزوئلا به الجزیره گفت: ما دیپلماسی صلح و گفتگو را پیشنهاد می‌کنیم. ما و ایران قربانی اقدامات یکجانبه و تحریم‌های غیرقانونی هستیم.


به گزارش بیان ما؛ نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا به الجزیره گفت: ما دیپلماسی صلح و گفتگو را پیشنهاد می‌کنیم. ما و ایران قربانی اقدامات یکجانبه و تحریم‌های غیرقانونی هستیم.

وی افزود: در مارس گذشته با هیئت آمریکایی دیدار کردم و در فضایی دیپلماتیک گفتگو کردیم و رایزنی‌ها از آن هنگام ادامه دارد.

رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد: غرب مرتکب اشتباه بزرگی علیه روسیه با راه انداختن جنگ اقتصادی و تحریم‌ها علیه آن شد و همه این اقدامات بی ثباتی به دنبال داشته است.

وی افزود: باید از رهبران دنیا دعوت کنیم که راه گفتگو در پیش گیرند. حل بحران اوکراین با دیپلماسی و راه‌های مسالمت آمیز میسر می‌شود.

مادورو تاکید کرد: از کشور‌های دنیا می‌خواهیم که در راستای افزایش همبستگی با ملت فلسطین گام بردارند. فلسطین حق تشکیل کشور مستقل را دارد.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه گفتگو اظهار داشت: ما فشار‌ها از سوی هر طرفی درباره مساله فلسطین را نمی‌پذیریم و دیر یا زود شاهد پیروزی خواهیم بود.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از اوایل هفته جاری سفر خود به خاورمیانه را آغاز کرد. وی ابتدا به ایران رفت و با مقامات ارشد ایرانی دیدار و گفتگو کرد. دیدار با رهبر انقلاب اسلامی مهمترین ملاقات وی در سفر به تهران بود. مادورو در ادامه این سفر روز دوشنبه گذشته به کویت سفر کرد. وی پیش از این به الجزایر و ترکیه نیز رفته بود.

سفر مادورو به کشور‌های منطقه در شرایطی انجام می‌شود که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت از ونزوئلا برای مشارکت در نشست مشترک کشور‌های آمریکای شمالی و آمریکای لاتین، دعوت نکند.


کد مطلب: 105921

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/105921/مادورو-ایران-قربانی-اقدامات-یکجانبه-تحریم-های-غیرقانونی-هستیم

بيان ما
  https://www.bayanema.ir