تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۴
جالب است ۰
آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: دشمن تلاش می‌کند در منطقه تنها جای پایی پیدا کند اما ما به برکت خون شهید سلیمانی اعلام کردیم که به هیچ عنوان منطقه ما تحمل حضور آمریکایی ها را نخواهد داشت.
منطقه ما تحمل حضور آمریکایی ها را نخواهد داشت/ شرایط را به نفع مردم رقم خواهیم زد
به گزارش بیان ما؛  آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفر به اصفهان در دیدار با اقشار استان در ورزشگاه ۲۵ آبان کرد: برای من توفیقی است که در جمع باشکوه مردم اصفهان حضور پیدا کردم، از همین مکان به همه‌ی خانواده‌های شهدا، خانواده‌های ۲۳ هزار شهید اصفهان و جانبازان ادای احترام خواهم کرد.
رئیس جمهور با اشاره به جایگاه والای مقام شهدا افزود: امروز خون مقدس ۲۳ هزار شهید اصفهان و شهدای دیگر از جامعه بشریت جهل زدایی کرده است و یکی از آثار خون شهدا بیداری در امت اسلام خواهد بود.
وی بیان کرد: امروز علی رغم خواسته دشمنان از همه زمان‌ها قوی‌تر و پر قدرت‌تر هستیم، ایران اسلامی به برکت خون شهدا و برکت حضور مردم از همه زمان ها بیشتر در حال درخشش است.
آیت الله رئیسی گفت: به برکت انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی و مجاهدان فلسطینی امروز ابتکار عمل در دست مجاهدان فلسطینی قرار دارد، دشمن تلاش می‌کند در منطقه تنها جای پایی پیدا کند اما ما به برکت خون شهید سلیمانی اعلام کردیم که به هیچ عنوان منطقه ما تحمل حضور آمریکایی ها را نخواهد داشت، امروز ما مولفه های قدرت را به قوت در کشور شاهد هستیم که مهمترین مولفه ایمان به خدا و تدین است. برخورداری از علم و دانش، نیروی توانمند و مجهز به آخرین دستاوردهای علوم نطامی وجود دارد، داشتن رهبری بصیرت آفرین و با تدبیر از مولفه های دیگر قدرت در کشور ما است.
وی اذعان داشت: یکی دیگر از مولفه ها، ظرفیت بسیار زیادی است که در حوزه‌های مختلف در کشور وجود دارد، البته در کنار این مولفه‌ها ما در کشور مشکلاتی هم داریم؛ در این سال ها هر کجا به نسخه انقلاب عمل کردیم آن‌جا نقطه موفقیت ما بوده است. امروز کارهای علم و فن‌آوری اصفهان را بازدید کردم و کارهای بسیار خوبی را شاهد بودم که جای افتخار دارد که جوانان ما چنین کارهایی را انجام داده اند. این حرکت‌ها نوید آینده روشن را برای کشور می‌دهد؛ البته در برخی موارد عملی که باید در زمان خودش انجام می شد را انجام ندادیم.
* اصلاح اقتصادی باید زودتر از این ها انجام می شد
رئیس جمهور کشور با بیان اینکه یکی از این موارد اصلاح اقتصادی است که باید زودتر از این ها انجام می شده است توضیح داد: اصلاحات اقتصادی و کوتاه کردن دست دلالان یک ضرورت است، بازکردن راه و مسیر برای جوانان و بخش خصوصی یک ضرورت است و همچنین انضباط مالی در دولت یک ضرورت است، اداره کردن دولت بهتر، کم هزینه و پر بهره نیز یک ضرورت است و رشد اقتصادی در کشور نیز یک ضرورت است که این کارها باید زودتر انجام می شده است و ما در این حوزه عقب ماندگی داریم. در این دولت به لطف خداوند متعال هرآنچه لازم باشد از اصلاحات اقتصادی را با قوت دنبال خواهیم کرد.
*از مشکلات مردم بسیار رنج می برم
وی اصافه کرد: من از مشکلاتی که برای مردم در شهر و روستاها وجود دارد باخبر هستم و افتخارم این است که در میان مردم قرار دارم و از مشکلات مردم بسیار رنج می برم، اقدامات دولت و صبر مردم و پیگیری مسئولان دست اندرکار و حضور همه دلسوزان کشور شرایط را به نفع مردم رقم خواهد زد. امیدواریم همانند آن گونه‌ای که در عرصه های مخلف ثابت کرده‌ایم طرفدار شعار ما می توانیم باشیم و به پیروی از مکتب شهید سلیمانی باید به جرئت بگوییم ما می توانیم.
آیت الله رئیسی تصریح کرد: دختران، پسران و آینده سازان کشور در شهر شما از انقلاب، ولایت و شهادت و ایثار گفتم و اگر باور نداشتم بیان نمی کردم؛ با ظرفیت و نیرویی که در کشور داریم و با ذخایری که در کشور داریم آینده را با وجود شما بسیار روشن و امیدوار کننده می بینم. هر کس با قدمش، اقدام، فعلش و ترک فعلش مردم را ناامید و مایوس کند چه بداند و نداند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است. اما هر کس مردم را به آینده‌ی انقلاب امیدوار کند بداند یا نداند در جهت راهبرد انقلاب اسلامی حرکت کرده است.
*آیت‌الله رئیسی در تمام مواردی که مسئولیت بر عهده داشته است، باعث تحول در آن عرصه شده است
آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نیز در این نشست اظهار کرد: ممکن است امروز برخی به ظاهر ولایی باشند، اما آیت‌الله رئیسی همواره در خط انقلاب است و در تمام مواردی که مسئولیت بر عهده داشته است، باعث تحول در آن عرصه شده است.
وی با بیان اینکه امروز شخصیتی رئیس جمهور ایران شده است که مقام معظم رهبری بابت او نگرانی ندارند، افزود: امروز لازم است ما نیز دست به دست هم دهیم و دولت را یاری کنیم.
امام جمعه اصفهان تصریح کرد: به طور قطع حرکت کردن در راه خدا و ایستادن مقابل دشمن جهانی سخت است.
  short_url/vdcc1pqsm2bqxo8.ala2.html
bayanema.ir/vdcc1pqsm2bqxo8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین