کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سردار جوانی:

«جهاد تبیین» تنها راه خنثی‌سازی جنگ‌شناختی دشمن است

27 خرداد 1401 ساعت 14:48

معاون سیاسی سپاه با اشاره به جنگ شناختی دشمن گفت: تنها راه رویارویی با توطئه های دشمن و خنثی سازی جنگ شناختی، جهاد تبیین است.


به گزارش بیان ما؛  سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران در کمیسیون سیاسی هشتمین اجلاس مسئولین کانون‌های مراکز استانها و واحدهای جامع بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: عبارت جهاد تبیین که امروزه محور قرار گرفته، فراتر از واژگان قبلی همچون بصیرت و بصیرت افزایی است، زیرا دشمن وارد فضایی شده (جنگ شناختی) که تنها راه رویارویی با آن و تنها راه خنثی سازی آن، جهاد تبیین است.

وی افزود: عبور دادن انقلاب از برهه کنونی نیاز به امر جهادی دارد که اگر چنین شد و حق جهاد ادا شد، پیروزی قطعی پاداش جهادگران است.
 
سردار جوانی ادامه داد: در جنگ شناختی همانند جنگ فیزیکی، ابتدا باید طرح و نقشه دشمن و نقاط هدف دشمن به خوبی شناخته شود و سپس با روشهای تبیینی باید به میدان جنگ شناختی وارد شد. مهم آنست که ببینیم در هر برهه دشمن بر چه چیزی تمرکز دارد.
 
معاون سیاسی سپاه تاکید کرد: جمع بندی امروز دشمن این است که مادامی که ولی فقیه بر اساس باورهای مردم، جایگاه معتبری دارد نمی شود کاری کرد، مادامی که شعارهایی از انقلاب (دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظلم) جاری باشد نمی شود کاری کرد، پس با هدف تصویرسازی بر اساس خواسته ها و اهداف خود شروع به فعالیت کرده است تا در باورهای مردم نفوذ پیدا کند تا انقلاب را مانع پیشرفت و عامل بدبختی جلوه دهد.
 
وی گفت: در همین راستا با تطهیر دوران پهلوی واقعیت های دوران قبل انقلاب را معکوس جلوه می دهد و موفقیت های انقلاب را منفی جلوه می دهد. پس باید با ابزار تبیینی به چنین میدانی ورود کرد با مستندات به اقناع افکار عمومی و نخبگانی پرداخت یعنی نگذاریم تصویر سازی هدفمند دشمن به ثمر برسد.


کد مطلب: 105947

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/105947/جهاد-تبیین-تنها-راه-خنثی-سازی-جنگ-شناختی-دشمن

بيان ما
  https://www.bayanema.ir