تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷
جالب است ۰
محققان می‌گویند ابتلا به کرونا و تزریق ۳ دوز واکسن بیشترین ایمنی را در برابر امیکرون ایجاد می‌کند.
ایمنی بالای ناشی از ابتلا به کرونا و تزریق واکسن
به گزارش بیان ما ؛ گرچه همه گیری کرونا در جهان به طور نسبی تحت کنترل درآمده، اما مقامات بهداشتی همچنان تاکید دارند واکسیناسیون عمومی برای مهار کامل بیماری ضروری است. تحقیقات جدید دانشمندان ابعاد دیگری از تاثیر مثبت دریافت واکسن را در جلوگیری از مرگ و میر ناشی از بیماری نشان می‌دهد.
بر این اساس، یافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد افرادی که به نسخه ابتدایی ویروس کرونا مبتلا شده بودند و در ادامه ۳ دوز واکسن با فناوری mRNA شرکت فایزر را تزریق کردند بهترین مصونیت را در برابر علائم ابتلا به سویه امیکرون از خود نشان داده‌اند.
مطالعه بر روی یک میلیون نفر در قطر همزمان با اوج گیری ابتلا به سویه امیکرون در سال ۲۰۲۲ نشان داد افراد واکسینه نشده‌ای که یک بار به نسخه ابتدایی ویروس کرونا مبتلا شده بودند ۴۶ درصد علائم کمتری در صورت ابتلا به امیکرون نشان می‌دهند.
همچنین تزریق دوز سوم واکسن فایزر بدون سابقه ابتلا به کووید ۱۹، تا ۵۲ درصد در برابر علائم امیکرون فرد را مصون نگاه می‌داشت. محققان می‌گویند این پژوهش نشان داد حتی افرادی که در گذشته یک بار به کرونا مبتلا شده اند، در صورت تزریق واکسن تا چه میزان می‌توانند از خود در برابر امیکرون که اکنون سویه غالب جهان است محافظت کنند.
گفتنی است از ژانویه ۲۰۱۹ که نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونا در شهر ووهان چین مشاهده شد تاکنون بیش از ۵۳۷ میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا و ۶ میلیون و ۳۱۰ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند. short_url/vdccepqs02bqxo8.ala2.html
bayanema.ir/vdccepqs02bqxo8.ala2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما