تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳
جالب است ۰
پلیس پنسیلوانیای آمریکا از جان باختن یک نوزاد پسر ۳ ماهه در ماشین خبر داد.
مرگ نوزاد آمریکایی چند ساعت پس از رها شدن در خودرو
به گزارش بیان ما ؛ بر اساس اعلام "سرویس ملی هواشناسی ایالات متحده"، حداکثر دمای روز پنجشنبه گذشته، ۳۳ درجه سانتیگراد بوده است.
به گفته مقامات، اقدامات تیم پزشکی در صحنه ناکام ماند و این کودک از عوارض گرمای شدید جان باخت.
به گزارش موسسه «کودکان و خودرو»، این نوزاد پنجمین کودکی است که امسال (۲۰۲۲) به دلیل گرم شدن هوای داخل اتومبیل در ایالات متحده جان خود را از دست داده است.
به گفته پلیس ایالتی، یک کودک یک ساله نیز روز ۱۹ مه که دمای هوا به ۳۳ درجه سانتیگراد رسیده بود در یک وسیله نقلیه در "تنسی" جان باخت.
پیش از آن نیز یک نوزاد دختر هشت ماهه در ۳ مه در حالی که پدرش در یک ایستگاه پلیس در جورجیا در بازداشت بود، برای ساعت‌ها در ماشین رها شده بود و به دلیل گرمای شدید جان خود را از دست داد. به گزارش سرویس هواشناسی آمریکا، دمای هوا در آن روز در آتلانتا به ۳۰ درجه رسید و پدر این دختر در ارتباط با مرگ او به قتل درجه دو متهم شد.
بنابر اعلام کارشناسان موسسه «کودکان و خودرو»، حتی اگر پنجره‌ها کمی باز بماند، بازهم دمای داخل خودرو در عرض چند دقیقه می‌تواند به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد برسد و این درحالیست که بدن کودک تا پنج برابر سریع‌تر از بزرگسالان گرم می‌شود.
آمار رسمی در ایالات متحده حاکی از آن است که به طور متوسط ​​سالانه ۳۸ کودک در ماشین‌های داغ جان خود را از دست می‌دهند. short_url/vdcjhievouqeyhz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjhievouqeyhz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما