تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹
جالب است ۰
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: 5200 نفر از جانبازان فاقد شغل و درآمد شناسایی شده‌اند و مشمول کمک‌معیشت جانبازان معسر هستند و پرداخت کمک‌معیشت این عزیزان پایان خرداد ماه انجام می‌شود.
پرداخت کمک معیشت به 5200 جانباز از پایان خرداد/ گلزارهای شهدا مرکز فرهنگی می‌شود
به گزارش بیان ما؛  محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری گفت: در دوره جدید و با ابلاغ برنامه تحول دولت مردمی نکاتی مورد توجه و تأکید بود و از ابتدای دولت اقداماتی انجام شد که نتایج آن را در سال جاری مشاهده می‌کنیم. در راستای اجرای عدالت برنامه عملیاتی منطبق بر سند تحول دولت در بنیاد شهید و امور ایثارگران عملیاتی شده و اعتبار آن در اختیار استان‌ها قرار گرفته که در چارچوب آن در حال خدمات‌رسانی هستند.
 
وی افزود: یکی از بهترین اقدامات انجام شده محاسبه بار مالی قانون خدمات‌رسانی به ایثارگران بود که در اختیار دولت قرار گرفت و در مجلس بررسی شد. اعتبارات بنیاد در سال گذشته ۳۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که این اعتبارات در سال جاری در ردیف‌ها به حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و علاوه بر آن ۲۰ هزار میلیارد تومان در تبصره‌ها پیش‌بینی شده است تا بخشی از نیازهای جامعه ایثارگری برآورده شود.
 
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در موارد پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال جاری ابراز داشت: برای نخستین بار پرداخت پاداش بازنشستگی جانبازان در قانون بودجه پیش‌بینی شده است که آیین‌نامه اجرایی آن نیز اخیراً در هیأت دولت تصویب شد و با تخصیص اعتبارات عملیاتی شد.
 
وی در مورد پرداخت کمک معیشت جانبازان معسر ادامه داد: بر اساس قانون بنیاد موظف بود که هر ۶ ماه یک بار اطلاعات جانبازان معسر را پایش کند که خوشبختانه این کار انجام شد و این خبر خوش را باید بدهیم که در این ماه پنج هزار و ۲۰۰ نفر از جانبازان شناسایی شده مشمول کمک معیشت شده و پرداخت کمک معیشت این عزیزان انجام می‌شود.
 
پاکدل همچنین از پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تأکید دیگر برنامه‌های عملیاتی تفویض اختیارات لازم به استان‌ها است و به خصوص در مورد احراز ایثارگری جانبازان در دوران دفاع مقدس و حوادث سال‌های اخیر پرونده‌های زیادی در جریان است که مشمول قوانین احزار ایثارگری هستند که این موضوع توسط استان‌ها پیگیری می‌شود.
 
وی با اشاره به مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور گفت: در این سفرها ۱۰ درصد از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی استان و پنج درصد مسکن طرح ملی جهش تولید مسکن به ایثارگران اختصاص یافته است.
 
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد استخدام فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد گفت: آزمون استخدامی اختصاصی این عزیزان سال قبل برگزار شد و مرحله تکمیل ظرفیت نیز در روزهای گذشته انجام گرفت و نتایج آن اعلام شد و امیدواریم مشکل تأمین اعتبار آن نیز که دغدغه این عزیزان است با قول مساعد سازمان برنامه و بودجه تا یکی دو ماه آینده رفع شود تا این عزیزان مشغول کار شوند.
 
وی در مورد تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی افزود: این قانون مجدداً در قانون بودجه سال جاری نیز لحاظ شد و تاکنون حدود ۴۰ هزار نفر در دستگاه‌ها تبدیل وضعیت شده و یا در حال طی کردن مراحل تبدیل وضعیت نهایی هستند ولی برخی از شرکت‌های تابعه دستگاه‌ها، مؤسسات، شرکت‌های غیر دولتی و نهادهای عمومی که پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۲۰۰ هزار نفر از ایثارگران در آن‌ها شاغل باشند این قانون را اجرا کرده‌اند و برخی به دلیل منابع مالی و ساختار تشکیلاتی هنوز این قانون را اجرایی نکرده‌اند که امیدواریم تبدیل وضعیت ایثارگران در این بخش‌ها نیز انجام شود.
 
پاکدل در مورد ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا به عنوان مراکز فرهنگی گفت: در ۱۸ سفر استانی رئیس جمهور مبلغی در حدود ۱۵۸ میلیارد تومان اختصاص یافته که بخشی از آن وصول شده و این ساماندهی در طول سال جاری پیگیری می‌شود.
short_url/vdcdx90f5yt0zz6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdx90f5yt0zz6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما