تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰
جالب است ۰
در پی افزایش قیمت دلار، بانک مرکزی اقدامات کنترل کننده ای از جمله خرید ارز از صادرکنندگان به نرخ توافقی را در دستور کار خود قرار داد که در پی اثرات این عملکرد امروز بیست و هشتم خردادماه، دلار به نرخ ۲۹ هزار تومان در بازار آزاد دست به دست شد.
کاهش قیمت ارز در بازار غیررسمی/دلار در کانال ۲۹ هزار تومان معامله شد
به گزارش بیان ما؛  امسال قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تا دهه نخست خردادماه در کانال ۲۵ هزار تومان نوسان داشت و سپس وارد کانال ۲۶ و ۲۷ هزار تومان شد. در این شرایط بانک مرکزی با اختیاراتی که سران سه قوه برای کنترل بازار ارز داد وارد عرصه شد و با اعمال سیاست‌هایی همچون خرید ارز صادرکنندگان و همه افراد با قیمت توافقی و واردات ارز به کشور بدون هیچ محدودیتی توانست نبض بازار را به کنترل خود درآورد. 
براین اساس در یک هفته گذشته که نرخ دلار در بازار آزاد تا ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان پیش‌روی کرده بود با افت تقریبی روزانه ۵۰۰ تومان دوباره به کانال ۲۹ هزار تومان بازگشت و در لحظه مخابره خبر با رقم ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می‌شود.

امروز آقای کامران سلطانی زاده، رئیس کانون صرافان گفت: بر اساس معاملات صورت گرفته در بازار توافقی، هم اکنون هر دلار ۲۹ هزار تومان برای خرید صرافان و ۲۹۳۰۰ تومان برای فروش است.
  short_url/vdcewp8zvjh877i.b9bj.html
bayanema.ir/vdcewp8zvjh877i.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما