تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۹
جالب است ۰
امیرعبداللهیان گفت: هیچ‌گونه محدودیتی برای توسعه مناسبات با جمهوری کرواسی نداریم و مجالس دو کشور نقش مهمی در حمایت از مناسبات فی‌مابین ایفا می‌کنند.
هیچ‌گونه محدودیتی برای توسعه مناسبات با کرواسی نداریم
به گزارش بیان ما؛  وزیر امور خارجه در دیدار با رئیس و اعضای هیأت پارلمانی کرواسی که به تهران سفر کرده‌اند با اشاره به گفت‌وگو‌ها و رایزنی‌های بعمل آمده بین مقامات جمهوری اسلامی ایران و کرواسی طی ماه‌های اخیر نسبت به توسعه مناسبات دو کشور ابراز علاقمندی کرد.
آقای امیرعبداللهیان در این دیدار به جایگاه تأثیرگذار دیپلماسی پارلمانی و نیز سیاست خارجی متوازن در دولت سیزدهم اشاره و گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه محدودیتی برای توسعه مناسبات با جمهوری کرواسی ندارد و مجالس دو کشور نقش مهمی در حمایت از مناسبات فیمابین ایفا می‌نمایند.
رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ارتقا سطح مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور را مهم ذکر کرده و ابراز امیدواری کرد که پنجمین دور اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کرواسی بزودی برگزار شود.
تشریح آخرین وضعیت مذاکرات لغو تحریم‌های ظالمانه و مواضع اصولی کشورمان در این خصوص از دیگر محور‌های مطروحه در ملاقات هیات پارلمانی کرواسی با وزیر امورخارجه کشورمان بود.
در این دیدار زلاتکو حسنبگوویچ رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران، ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران در معیت اعضای گروه دوستی پارلمانی و دیدار با مقامات کشورمان، اقدام جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین کشور آسیایی که استقلال کرواسی را به رسمیت شناخت را به عنوان یک برگ زرین در تاریخ دیپلماسی کرواسی و سابقه مناسبات دو کشور ذکر کرده و تبادل نظر و گفت‌وگو با مقامات کشورمان برای پیرامون توسعه روابط دو کشور از جمله اهداف سفر هیئت پارلمانی کرواسی ذکر کرد.
هیئت پارلمانی کرواسی با اشاره به سابقه کهن و اشتراکات زیاد فرهنگی میان دو‌ملت ایران و کرواسی آمادگی خود برای حمایت از مناسبات دو کشور و امضای سند همکاری‌های فرهنگی را ابراز داشت.
گفتنی است؛ در این ملاقات، آقایان علی اصغر خانی و حسین حسین زاده رئیس و عضو دیگر گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی نیز آمادگی مجلس شورای اسلامی برای کمک به ارتقا مناسبات ایران و کرواسی در زمینه‌های مختلف و تبادل هیات‌های پارلمانی میان‌دو کشور را ابراز داشتند
  short_url/vdcjomevauqeyyz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjomevauqeyyz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما