کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با همتای اماراتی:

رژیم اشغالگر قدس موجب ناامنی، ترور و خراب‌کاری در منطقه است

29 خرداد 1401 ساعت 14:00

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با وزیر امور خارجه امارات در خصوص مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.


به گزارش بیان ما ؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در خصوص مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو با اشاره به اولویت همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش دیدار و رایزنی های دوجانبه میان مقامات دو کشور تاکید نمود و آن را زمینه ساز توسعه و گسترش مناسبات میان دو کشور ارزیابی نمود.
امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران خواهان حفظ امنیت و پیشرفت برای همسایگان و منطقه بوده و مداخله و حضور بیگانگان را مخل امنیت منطقه می داند. 
اميرعبداللهيان حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه را موجب بی ثباتی و ناامنی و عامل ترور و خراب‌کاری در کل منطقه دانست.
شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی مابین، از رایزنی‌های منظم مقامات ایرانی و اماراتی استقبال کرد.
شیخ عبدالله تاکید کرد، امارات متحده عربی به هیچ طرفی اجازه اقدامات مخرب از خاک خود بر علیه کشورهای همسایه امارات را نخواهد داد و امنیت همسایگان را همیشه مد نظر خواهد داشت.
طرفین بر تداوم تماس ها و رایزنی بین دو کشور تاکید و همچنين آخرين وضعیت گفتگو برای رفع تحریم ها را مورد رایزنی قرار دادند.
گفتنی است دکتر امیرعبداللهیان از همتای اماراتی خود برای سفر به تهران دعوت کرد.


کد مطلب: 106094

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/106094/رژیم-اشغالگر-قدس-موجب-ناامنی-ترور-خراب-کاری-منطقه

بيان ما
  https://www.bayanema.ir