تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷
جالب است ۰
دادستان مرکز استان آذربایجان‌شرقی از دستگیری کلاهبردار 3 هزار میلیاردی با 150 شاکی توسط راننده تاکسی اینترنتی در تبریز خبر داد.
به گزارش بیان ما؛ محبوب علیلو امروز   اظهار کرد: متهمی با رقم اولیه ۳ هزار میلیارد ریال کلاهبرداری و حدودا ۱۵۰ شاکی در تبریز دستگیر و به دست قانون سپرده شده است.
وی افزود: مبلغ اشاره شده رقم اولیه کلاهبرداری بوده و باید اقدامات کارشناسی برای تعیین مبلغ نهایی صورت گیرد.
علیلو در تشریح ابعاد این کلاهبرداری گفت: فرد کلاهبردار راننده تاکسی اینترنتی یکی از شرکت‌ها بوده که بعد از اعتمادسازی و جلب نظر مالباختگان، شرکت صوری با عنوان شرکت (بازرگانی تاوریژ) تشکیل می‌دهد و با عنوان اینکه در تولید ارز دیجیتالی فعالیت دارد مالباختگان را اغفال و نسبت به دریافت وجه از آنان اقدام می‌کرد.
وی تاکید کرد: با دستگیری متهم اصلی این کلاهبرداری، در حال حاضر پرونده‌ای در یکی از شعب بازپرسی تشکیل و برای متهم تفهیم اتهام کلاهبرداری صورت گرفته و تحقیقات در مورد این پرونده ادامه دارد.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز استان آذربایجان شرقی از اعزام متهم با عنوان بازداشت موقت به زندان مرکزی تبریز بعداز تفهیم اتهام خبر داد.
وی در بخش از این مصاحبه از همشهریان خواست تا هوشیاری و درایت لازم را در مقابل هرگونه ادعای اشخاص حقیقی و حقوقی داشته باشند و به راحتی مبنا را بر اعتماد به ادعاهای دروغین و غیرواقعی قرار ندهند تا مورد سوء استفاده کلاهبرداران این چنینی قرار نگیرند.
علیلو تاکید کرد: همشهریان در مباحث سرمایه‌گذاری قبل از هر اقدام و قدمی از نهادهای مرتبط و ذیربط مانند سازمان صمت، مجوزها و اعتبارنامه مورد ادعا را رصد و از قانونی بودن فعالیت آنها مطمئن شوند.
  short_url/vdce7p8zvjh87wi.b9bj.html
bayanema.ir/vdce7p8zvjh87wi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما