تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸
جالب است ۰
شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: با تامین به‌موقع کالا‌های اساسی از محل منابع داخلی و خارجی، میزان خرید گندم، برنج، روغن و شکر به حد مطلوبی رسیده و تا پایان سال، پاسخگوی نیاز مصرفی کشور خواهد بود.
کالاهای اساسی سال ۱۴۰۱ کشور تامین شد
به گزارش بیان ما؛ با تداوم اجرای برنامه‌های تامین، علاوه بر خرید گسترده و تضمینی گندم و دانه‌های روغنی به‌صورت گسترده و ذخیره‌سازی این محصولات، حجم انبوهی از کالا‌های اساسی شامل: گندم، برنج، روغن و شکر نیز از ابتدای سال جاری از خارج، خریداری، وارد و ذخیره شده و به این ترتیب، نیاز مصرفی سال ۱۴۰۱ کشور تأمین شده است.

بر اساس این گزارش، برای تداوم زنجیره تامین کالا‌های اساسی، خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی در داخل همچنان ادامه دارد، ضمن اینکه واردات کالا‌های ضروری نیز از طریق مبادی ورودی و بنادر جنوبی و شمالی به کشور در جریان است.

این گزارش می‌افزاید، امسال همچنین برای تأمین نیاز مصرفی مردم و تنظیم بازار، بیش از دو و نیم میلیون تن انواع کالا‌های اساسی در اقصی‌نقاط کشور توزیع شده که در این میان، بیش از دو میلیون تن گندم برای مصارف واحد‌های صنف و صنعت و نانوایی‌ها به این واحد‌ها اختصاص یافته است.

گفتنی است، از ابتدای سال جاری تا نیمه خرداد، ۱۸۰ هزار تن شکر سفید و خام، ۱۴۵ هزار تن انواع برنج خارجی و ۸۷ هزار تن انواع روغن خام در ۳۱ استان کشور توزیع شده است. short_url/vdcb90b80rhbg5p.uiur.html
bayanema.ir/vdcb90b80rhbg5p.uiur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما