تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱
جالب است ۰
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت دیپلماسی منطقه‌ای از سوی دولت سیزدهم، کلیدی برای باز کردن گره‌های کشور است.
تقویت دیپلماسی منطقه‌ای گره مشکلات کشور را باز می‌کند
به گزارش بیان ما؛ مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی   درباره رویکرد دستگاه دیپلماسی دولت سیزدهم و لزوم تقویت دیپلماسی منطقه‌ای، اظهارکرد: یکی از نقاط مثبت دولت سیزدهم، دیپلماسی ارتباط با همسایگان و کشورهای دوست است؛ موضوعی که متاسفانه در سال‌های قبل به دست فراموشی سپرده شده بود.
وی افزود: نگاه غلط دولت‌های گذشته مبنی بر معطوف کردن ارتباطات با کشورهای غربی، ایران را از ارتباط با منطقه‌ای 500 میلیون نفره محروم کرده بود؛ اما خوشبختانه مسئولان فعلی دستگاه دیپلماسی کشور، به خوبی نحوه ارتباط با کشورهای همسایه را بلد هستند.
مقتدایی تاکید کرد: حضور مقامات کشورهای مهم منطقه در ایران و سفرهای اخیر رئیس جمهور به کشورهای منطقه، نشان دهنده این است بنای دولت به تقویت دیپلماسی همسایگان است که آثار خود در ماه‌های آینده نشان می‌دهد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تقویت دیپلماسی منطقه‌ای از سوی دولت سیزدهم، کلیدی برای باز کردن گره‌های کشور است.
  short_url/vdceop8zojh87wi.b9bj.html
bayanema.ir/vdceop8zojh87wi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما