تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳
جالب است ۰
وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم با واگذاری شرکت‌های موفق دولتی در قالب رد دیون مخالف است، از رایزنی دولت با سران دو قوه دیگر مبنی بر چگونگی اجرای تکالیف بودجه‌ای در این خصوص به نحوی خبر داد که دارای کمترین آثار منفی باشد.
تورم ۵۹ درصدی شهریور به ۴۶ کاهش پیدا کرده
به گزارش بیان ما؛ سید احسان خاندوزی طی سخنانی در برنامه ۱۲۰ ثانیه با وزیر اقتصاد اظهار داشت: یکی از نکاتی که باید در مورد آن تجدید نظر کنیم این است که دولت در سال‌های گذشته، بنگاه‌های خوب اقتصادی خودش را در قالب رد دیون به طلبکاران، به بخش‌هایی واگذار می‌کرده است که بعضا اهلیت و صلاحیت مدیریت آن بنگاه‌ها را نداشتند.

وزیر اقتصاد افزود: بخش‌های مذکور هم، چون از دولت طلب داشتند، این بنگاه‌ها را به عنوان بازپرداخت بدهی خود می‌پذیرفتند، اما چون تخصص و اهلیت لازم را برای اداره آن نداشتند، متأسفانه هم برای تولید و هم اشتغال کارگران مشکل ایجاد می‌شده است.

خاندوزی تصریح کرد: در جلسه اخیر هیئت عالی واگذاری، این موضوع بررسی شد و تقریبا همه اعضاء مخالف این اتفاق بودند که ما در دولت جدید بخواهیم رویه گذشته را ادامه دهیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به وجود تکالیف قانون بودجه ۱۴۰۱ مبنی بر رد دیون بسیاری شرکت‌های دولتی، اظهار داشت: هم اکنون در حال رایزنی با رؤسای سه قوه هستیم تا ببینیم به چه ترتیب می‌توانیم این تکلیف قانونی را به نحوی اجرا کنیم که کمترین اثر منفی را بر روی کاهش بهره وری و تولید شرکت‌های خوب اقتصادی کشور داشته باشد. short_url/vdciuqazzt1aup2.cbct.html
bayanema.ir/vdciuqazzt1aup2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین