تاریخ انتشار : ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴
جالب است ۰
آقای قالیباف به وزارت راه و شهرسازی تذکر داد، چون این وزارتخانه نتوانسته سامانه املاک و اسکان را پس از یک سال تکمیل کند.
«سامانه املاک و اسکان» پس از یک سال تکمیل نشده/ رویم نمی‌شود بگویم مالیات چند صد هزار خانه تعیین تکلیف نشده است!
به گزارش بیان ما ؛ رئیس مجلس در جریان بررسی کلیات طرح کنترل اجاره‌بهای املاک مسکونی گفت که تاکنون از چند صد خانه خالی بر اساس خوداظهاری مالیات دریافت شده؛ او گفت که «رویم نمی‌شود بگویم از چند صد هزار خانه این تعداد تعیین تکلیف شده است.»
وزارت راه و شهرسازی از نیمه دی ماه ۹۹ با «اصلاح بخشی از قانون مالیات‌های مستقیم» که به «قانون مالیات بر خانه‌های خالی» مشهور شده، مسئولیت سامانه املاک و اسکان را بر عهده دارد.
با این حال نمایندگان مجلس در ماه‌های اخیر از ناقص ماندن این سامانه که به شناسایی املاک مسکونی خالی کمک می‌کند، انتقاد کرده‌اند.
مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ۶ خرداد  ماه به باشگاه خبرنگاران جوان گفت که وزارت راه و شهرسازی قانون مالیات بر خانه های خالی را معطل نگه داشته است.
در حالیکه ۲۳ فروردين ماه وزیر راه و شهرسازی پس از نشست با کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد ظرف ۲ هفته کارگروهی به بررسی نواقص سامانه املاک و اسکان خواهد پرداخت، آقای طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی ششم خرداد ماه گفت که «این کارگروه هنوز تشکیل نشده است.»
آمار ۲۳ فروردين ماه وزیر راه و شهرسازی نشان می‌دهد تنها برای ۵۴۰ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی شده پیامک ارسال شده، اما از تعداد کمی مالیات دریافت شده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همان روز گفت که «کمتر از یک درصد مشمولان مالیات بر خانه‌های خالی، این مالیات را پرداخت کرده‌اند.»
دیوان محاسبات در گزارشی از اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی در ۱۰ ماهه اول پارسال، اعلام کرد مالیات بر واحد‌های مسکونی خالی از سکنه به علت تصویب نشدن آیین نامه اجرایی آن، تحقق نیافته است.
به گفته وزیر راه و شهرسازی «تعداد خانه‌های خالی دقیقاً مشخص نیست و میان ۲ تا ۲.۵ میلیون اعلام می‌شود.» short_url/vdcipqazvt1aup2.cbct.html
bayanema.ir/vdcipqazvt1aup2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین