تاریخ انتشار : ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳
جالب است ۰
رئیس فدراسیون والیبال گفت: همه تیم‌ها می‌خواهند با ترکیب‌های مختلفی در آوردگاه‌های مهم شرکت کنند و حالا زمان فرصت دادن به جوان‌ترهاست.
داورزنی: گاهی برای رسیدن به هدف بلندمدت باید هزینه‌هایی پرداخت کنیم/ زمان فرصت دادن به جوان‌ترهاست
به گزارش بیان ما؛  به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال صبح امروز (چهارشنبه) وارد صوفیه شد و برای صرف ناهار به محل اقامت تیم ملی در هتل ویتوشا پارک رفت. وی درباره این دوره از مسابقات لیگ ملت‌ها اظهار داشت: کشورها برای کسب آمادگی جهت شرکت در مسابقات قهرمانی جهان و با آینده‌نگری، ضمن نگاه به المپیک در این رقابت‌ها شرکت کردند. همه می‌خواهند با ترکیب‌های مختلفی در این آوردگاه‌های مهم شرکت کنند و حالا زمان فرصت دادن به جوان‌ترها هم هست. ما هم بعد از المپیک و قهرمانی آسیا تغییرات اساسی داشتیم و به تعدادی از بازیکنان جوان فرصت دادیم، اما متأسفانه برخی از همین بازیکنان به دلیل مصدومیت همراهی تیم را از دست دادند که اتفاقاً بازیکنان کلیدی ما بودند.
رئیس فدراسیون والیبال افزود: طبیعتاً همین مصدومیت‌ها و عدم حضور کریمی، مجرد و صالحی که از نسل جدید هستند و حضورشان به مسیر رو به رشد والیبال کمک می‌کرد،عملکرد تیم ما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. البته برخی کشورهای دیگر هم این تغییر نسل را انجام داده‌اند. مثلاً همین بلغارستان با جوان کردن تیمش و استفاده از فرصت میزبانی در پی آینده است.
داورزنی با تأکید بر توقع و انتظارات بالای مردم از تیم ملی والیبال افزود: مردم والیبال را دوست دارند و دنبال پیروزی تیم ملی کشورشان هستند که توقعی کاملاً به حق است، ولی اگر مثل کشورهای پیشرفته دنیا این فشار روی بازیکنان جوان نبود و هدف لذت بردن از بازی کردن بود تیم بدون استرس و فشار کارش را انجام می‌داد. در حال حاضر ما پنج بازی انجام دادیم که دو برد و سه باخت حاصل آن بوده است و هفت بازی سخت دیگر هم پیش رو داریم. بسیاری تحلیل برد از بعضی از این بازی‌ها داشتند، ما هم خیلی دوست داریم که تمام بازی‌ها را ببریم، اما باید دید آیا تمام امکانات در اختیار است یا خیر. تیم حال حاضر سه بازیکن اصلی‌اش را ندارد و باید به بازیکنان و تیم ملی زمان بدهیم تا بتوانند به اندازه کافی تجربه کسب کنند.
وی درباره علت حضورش در کنار تیم ملی والیبال تصریح کرد: من برای ایجاد دلگرمی کنار تیم آمدم و این حضورها و دلگرمی‌ها از فشار روی تیم کم می‌کند. در چند روز گذشته شاهد انتقادهای تندی در فضای مجازی بودیم. به هر حال مردم دوست دارند تمام بازی‌ها را ببریم، اما باید در نظر گرفت که گاهی برای رسیدن به هدف بلندمدت باید هزینه‌هایی پرداخت کنیم. آمدم به این بازیکنان که بچه‌های والیبال ایران هستند بگویم مسیری که در حال پیمو‌دن آن هستیم، مهم است. هر زمان از جوان ها حمایت کردیم و به آنها فرصت دادیم در دراز مدت نتیجه گرفتیم. بازیکنان جوان ما نباید دغدغه داشته باشند تا بتوانند توانایی واقعی خود را نشان دهند.
short_url/vdcgn39qtak9zw4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgn39qtak9zw4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین