تاریخ انتشار : ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸
جالب است ۰
آیت الله رئیسی با بیان اینکه خراسان شمالی استان نوپایی است که نیاز به توجه ویژه دارد، گفت: این استان ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی، مرز مشترک با ترکمنستان و نیروی انسانی تحصیلکرده دارد .
خراسان شمالی استان نوپایی است که نیاز به توجه خاص دارد/ ضرورت ایجاد بازارچه های مرزی
به گزارش بیان ما؛  آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران در فرودگاه بجنورد در بدو ورود به خراسان شمالی اظهار داشت: استان خراسان شمالی مردمان بسیار خونگرم و پرتلاش دارد که در عرصه های مختلف خوب درخشیدند.
وی با بیان اینکه خراسان شمالی استان نوپایی است، افزود: اگر چه سال ها از تشکیل استان گذشته اما همچنان به دلیل برخی محرومیت ها شرایط یک استان را ندارد.
وی گفت: با توجه به مواردی که قبل از سفر در این استان بررسی شده این است که نسبت به این استان باید توجه خاصی شود.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام را راه انداخته ایم، اظهارکرد: در این استان نیز به دنبال پروژه های جدید نیستیم بلکه باید پروژها های نیمه تمام به سامان برسد.
آیت الله رئیسی تاکید کرد: خراسان شمالی قطب کشاورزی است و به دلیل دارا بودن مرز مشترک با کشور ترکمنستان ایجاد بازارچه های مرزی می تواند تاثیر زیادی بر اقتصاد این منطقه داشته باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه خراسان شمالی دارای چهره های تحصیل کرده بسیاری است گفت: باید زمینه بکارگیری و اشتغال نیروی انسانی این استان با حمایت دولت در همین منطقه فراهم شود.
 
وی این سفر را گام نخست برشمرد و خاطرنشان کرد: در شورای اداری مسایل بررسی شده و آنچه  در گام نخست تصویب شد در مراحل بعدی به اجرا برسد.
 
  short_url/vdcc4eqsm2bqx18.ala2.html
bayanema.ir/vdcc4eqsm2bqx18.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما