تاریخ انتشار : ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶
جالب است ۰
علی بهادری جهرمی نوشت: انشالله همین مسیر در حل مشکل چندساله تورم نیز پیش‌خواهد رفت.
تراز تجاری منفی ایران مثبت شده و به ۶۰۵ میلیون دلار رسیده است
به گزارش بیان ما ؛ سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود نوشت: تراز تجاری منفی چندین ماهه با دیپلماسی پویا مثبت شده و بهار امسال، با پیشتازی صادرات نسبت به واردات، تراز تجاری کشور به ۶۰۵ میلیون دلار رسیده است.
علی بهادری جهرمی در ادامه نوشت: تجارت خارجی غیرنفتی ۱۹/۵ درصد و ترانزیت خارجی نیز ۳۲ درصد رشد کرد که انشاالله همین مسیر در حل مشکل چندساله تورم نیز پیش‌خواهد رفت.
بنا به آمار گمرک ایران  در ۳ ماهه امسال نزدیک به ۳۶ میلیون تن کالا به ارزش ۲۵.۵ میلیارد دلار بین ایران و سایر کشورها تبادل شد که شاهد رشد ۱۹.۵ درصدی تجارت خارجی کشور در بهار امسال بودیم.
سهم صادرات کشورمان از این میزان تجارت ۲۷.۷ میلیون تن کالا به ارزش ۱۳ میلیارد و ۶۹ میلیون دلار بود که نسبت به بهار سال قبل با افزایش ۲۱ درصدی همراه بوده است.
واردات کشورمان در این مدت نیز با هشت میلیون و ۱۵۴ هزار تن به ۱۲میلیارد و ۴۶۴ میلیون دلار رسید که ۱۸ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.
به گفته علیرضا مقدسی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران این پیوستگی ۳ ماهه در مثبت شدن تراز تجاری ایران برای کشورمان بی‌سابقه بوده است. short_url/vdcjvmevyuqeyxz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjvmevyuqeyxz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین